SEKTÖREL › Yeni Ypsilon Haziran'dan sonra geliyor

Yeni Ypsilon Haziran'dan sonra geliyor

10 Mart 2011 / 15:12 Kendi kendine park etme özelliğine sahip olan yeni Lancia Ypsilon, yılın ikinci yarısında Türkiye'de

Yeni Ypsilon Haziran'dan sonra geliyor
Bu yıl 25'inci yaşını kutlayan ve günümüze kadar olan süreçte 1.5 milyon adetten fazla satılan Lancia Ypsilon’un yeni nesli yılın ikinci yarısında Türkiye yollarına çıkmış olacak. 3 kapılı görünümlü şık bir 5 kapılı hatchback olan yeni Lancia Ypsilon, yine çift renkli karoserle de sunulacak.

Lancia Delta’da kullanılan “Magic Parking” (Sihirli Park) sisteminin ikinci nesliyle donatılacak olan yeni Lancia Ypsilon, araç sahiplerine metropollerde zahmetsiz  park etme imkanı sunacak. Yeni Ypsilon, ikisi benzinli olmak üzere toplam 3 motor seçeneğiyle üretilecek. 69 bg gücünde 1.2 litrelik benzinli motorun yanısıra TwinAir teknolojili 85 bg gücünde, 0.9 lt’lik ve bir diğer benzinli motor seçeneği daha Lancia Ypsilon’da görev alacak. İlk etapta sunulacak olan tek turbodizel motorsa 1.3 litrelik (95 bg) Multijet güç ünitesi olacak. Start&Stop gibi ekolojik destek sistemleriyle donatılacak bu motorlardan 85 bg’lik benzinli TwinAir motor seçeneğinde DFN kodlu otomatik şanzıman isteğe bağlı olarak sunulacak.

ÇOK OKUNANLAR