YENİ MODELLER › Yeni Volkswagen Transporter satışa sunuldu!

Yeni Volkswagen Transporter satışa sunuldu!

21 Haziran 2015 / 21:38 Yeni Transporter ülkemizde 57.760 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor

Yeni Volkswagen Transporter satışa sunuldu!

Volkswagen Ticari Araç’ın ilk defa 65 yıl önce üretilen ve kendi sınıfının yaratıcısı olan modeli Transporter’ın altıncı nesli ülkemizde yollara çıkmaya hazır. Yeni Transporter’ın tamamen yenilenen ön kısmı yeni jenerasyonun farkını hemen hissettiriyor. Yeni farlar, ön ızgara ve ön tampon ile arka kısımda keskinleşen hatları, yeni Volkswagen DNA’sını yansıtıyor. Daha önce farların başladığı seviyeye kadar uzanan alt ızgara, yeni modelde tüm tampon boyunca uzanırken araca daha dinamik ve güçlü bir görünüm katıyor. Arka cam, bir önceki nesle göre daha da genişlerken, alt kısmı yüzeye paralel bir çizgi şeklinde uzanıyor. Plakalığın üstüne eklenen çizgiyle belirginleşen hatlar ise daha geniş bir görüntü oluşturuyor.

Yeni Transporter’da standart olarak sunulan yeni ‘Yorgunluk Tespit Sistemi’ sürüş hareketlerinde yorgunluk tespit ettiği anda sürücüyü yolculuğa ara verilmesi konusunda hem görsel hem de sesli olarak uyarıyor. Bir başka yeni güvenlik sistemi olan ‘İkincil Çarpışma Önleme Asistanı’ da standart yeni ticaride olarak sunuluyor.  Bu sistem, olası ikinci çarpışmayı önleme amacıyla ilk çarpışmadan sonra aracı frenliyor. İki bağımsız sensör sayesinde çarpışmanın derecesini algılıyor ve çarpışma yeterince kuvvetliyse aracı frenliyor ve hızını 10 km/s' ye kadar düşürüyor. Frenleme esnasında sürücü aracın kontrolünü istediği zaman devralabiliyor.

Yeni Transporter’ın kaliteli malzemeler ve markanın bilgi birikimi ile tasarlanan yeni ön konsolu kullanım kolaylığı sağlıyor. Yeni konsolda eşya gözleri sayesinde evraklar, akıllı telefonlar ve diğer önemli aksesuarlar rahat bir şekilde muhafaza edilebiliyor. Konsol ayrıca beş inçlik dokunmatik ekrana sahip infotainment sistemine de ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’de Euro 5 normlarını karşılayan 2-litre hacimli TDI dizel motorun 102 bg, 140 bg ve 180 bg’lik üç farklı versiyonuyla pazara sunulacak olan yeni Transporter’ın 140 bg’lik motor seçeneği opsiyonel olarak, 180 HP motor ise sadece çift kavramalı şanzıman (DSG) ile sunuluyor.

Volkswagen’in yeni ticarisinde ayrıca viraj dengeleme sistemi (ESP), anti patinaj sistemi (ASR), hill holder (yokuş kalkış desteği), yağmurda fren desteği, yüke duyarlı devrilme koruması (ARP), elektronik diferansiyel kilidi (EDL), dört tekerlekte bağımsız süspansiyon, hız sabitleyici, radyo kumandalı deri direksiyon gibi birçok donanım da standart olarak sunuluyor. Yeni Volkswagen Transporter 57.760 TL’den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR