SEKTÖREL › Yeni Toyota Avensis Türkiye'de...

Yeni Toyota Avensis Türkiye'de...

01 Nisan 2012 / 12:44 Toyota Avensis'in yeni nesli 56.900 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Yeni Toyota Avensis Türkiye'de...
Yeni Toyota Avensis, Nisan ayında Türkiye yollarındaki yerini alıyor. Selefinden daha zarif ve atletik bir görünüme ve daha modern bir kabine kavuşan yeni Avensis, ayrıca selefinden daha zengin bir donanım listesi sunuyor. 56 bin 900 TL’den başlayan fiyat etiketleri taşıyan yeni Avensis’te 3 farklı motor seçeneği bulunuyor.

1.6 ve 2.0 litrelik iki farklı benzinli motor seçeneği bulunan Avensis’in dizel versiyonunda 2-litrelik D-4D motor görev yapıyor. Avensis 1.6 Elegant ve 1.6 Elegant Extra, 132 bg güç ve 160 Nm tork üretirken 6.5 lt/100 km’lik ortalama yakıt tüketimi ve 150 g/km CO2 salımı sunuyor. 152 bg güç sunan benzinli 2.0 Premium Multidrive S versiyonunda 6.9 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi ve 160 g/km CO2 salımı, 2.0 Premium Multidrive S Wagon’da ise 7.0 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi ve 161 g/km CO2 salımı gerçekleştiği açıklanıyor. Yeni Avensis’in dizel versiyonu olan 2.0 D-4D Premium ise 124 bg güç üretirken, 4.6 lt/100 km ortalama yakıt tüketimi ve 120 g/km CO2 salımı gerçekleştiriyor.

Navigasyonlu Toyota Touch&Go multimedya sistemi
Yeni Avensis’te, Toyota’nın dokunmatik multimedya sistemleri “Toyota Touch” ve “Toyota Touch & Go” da sunuluyor. “Toyota Touch”, AM/FM radio, CD/ MP3 çalar, Bluetooth ile cep telefonundan görüşme yapma, cep telefonu adres defteri ile senkronizasyon ve yine cep telefonundan müzik dinleme özelliklerini içeriyor. USB ve AUX ile de mobil cihazlara bağlantı imkanı da sunuluyor. Dokunmatik ekrandan ayrıca, anlık yakıt tüketimi, son 15 dakikadaki yakıt tüketimi gibi bilgiler alınabilirken, entegre geri görüş kamerası da park kolaylığı sağlıyor. Bu multimedya sistemi üzerine kurulu “Touch&Go” ise navigasyon özelliğinin yanısıra Bluetooth ile ekran üzerinden SMS alma ve gönderme, USB tabanlı fotoğraf görme özelliği imkanı da sunabiliyor.

Zengin donanım özellikleri
Yeni Avensis’in 1.6 Elegant versiyonu otomatik klima (çift bölgeli), kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, Bluetooth® - kablosuz cep telefonu bağlantısı, cruise control, elektrikli park freni, alüminyum alaşımlı jantlar, yağmur sensörü, far yıkama sistemi, otomatik yanan farlar, elektrikli katlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar ile zengin bir donanıma sahip. Ayrıca direksiyon destekli araç denge kontrol sistemi (VSC+), elektronik çekiş kontrol sistemi (TRC), sürücü, yolcu ön, yan hava yastıkları, ön ve arka yolcu perde hava yastıkları, sürücü diz hava yastığı ve aktif ön koltuk başlıkları ile üst düzeyde güvenlik sunuyor.

Elegant Extra versiyonundaysa ayrıca Toyota Touch, akıllı giriş-çalıştırma sistemi, arka görüş kamerası, Alcantara®-deri döşeme koltuklar, deri kol dayama, arka yan cam güneşlik bulunuyor. Otomobilin Premium versiyonlarda da Touch&Go navigasyon sistemi, arka park sensörü, LED gündüz farları, bi-xenon farlar ve otomatik far yükseklik ayarı, sürüşe duyarlı ön farlar, elektrik ayarlı hafızalı direksiyon, elektrik ayarlı ısıtmalı ön koltuklar, deri döşeme donanım olarak öne çıkıyor. Yeni Avensis’in Wagon versiyonu panoramik cam tavan da sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR