SEKTÖREL › Yeni Skoda, yeni logo

Yeni Skoda, yeni logo

02 Mart 2011 / 03:39 Büyük bir kurumsal değişime hazırlanan Skoda startı yeni logosuyla Cenevre Otomobil Fuarı'nda verdi

Yeni Skoda, yeni logo
100 yılı aşan marka kimliğini ve karakteristik çizgisini her dönemde geliştirdiği otomobillere başarıyla yansıtan Skoda, yeni logosuyla değişim geçirmeye başladığının işaretini verdi. Marka, Cenevre Otomobil Fuarı'nda yeni kurumsal kimliğinin tanıtımını gerçekleştirdi. Geçen 20 yıldaki dinamik büyümenin  ve 2010 yılında gelen tarihi satış başarısının ardından hedef büyüten Skoda, satışlarını 2018 yılına kadar ikiye katlamayı amaçlıyor.

Tüm iletişimde kullanılmak üzere değişen kurumsal kimlik, 2012 yılından itibaren Skoda markalı araçlar ile birlikte kullanılmaya başlanacak. Verilen bilgiye göre Skoda showroomlarının iç ve dış mimarisinin yeni imaja uygun olarak dönüştürülmesi çalışmalarına da aşamalı olarak devam edilecek.

Yeni logo
Skoda’nın yeni kanatlı ok logosu keskin parlak renkli bir tasarıma sahip. Daha önce kanatlı okun etrafında yer alan siyah çember tekrar tasarlanarak daha sade bir krom tasarım haline getirilmiş ve okun bulunduğu yere ilave edilmiş. Daha maceracı bir görünüm alan logoda “Skoda Auto” ibaresi artık yer almıyor. Bunun yerine Skoda açıkça görülebilecek şekilde logonun tam üstünde yer alıyor. 

Showroomlar  değişecek
Yakın gelecekte Skoda showroomları da yeni imajın paralelinde değişime uğrayacağı açıklanıyor. Gece ve gündüz dikkat çekecek şekilde tasarlanan yeni showroomların iç dizaynı da marka değerlerini yansıtacak şekilde değiştirilecekmiş.

ÇOK OKUNANLAR