SEKTÖREL › Yeni Seat Toledo, Mart ayında Türkiye'de...

Yeni Seat Toledo, Mart ayında Türkiye'de...

11 Eylül 2012 / 21:13 Toledo'nun yeni nesli, ekonomik motor seçenekleriyle 2013'ün Mart ayında geliyor...

Yeni Seat Toledo, Mart ayında Türkiye'de...
Seat Toledo’nun tamamen yenilenmiş hali yollara çıkmaya hazırlanıyor. Şık tasarım ve dinamik sürüş keyfinden mahrum kalmadan, pratik, birinci sınıf ve tüm aile için ekonomik bir otomobil arayan müşterilere hitap ettiği açıklanan yeni Toledo, Kasım ayı ortasında ilk olarak İspanya ve Portekiz’de, 2013 yılı içerisinde de Avrupa’nın geri kalan ülkelerinde satışa sunulacak. Yeni Toledo Türkiye’deyse önümüzdeki yılın Mart ayında satışa sunulacak. Otomobilin Türkiye fiyatıyla ilgili çalışmalar devam etmekle birlikte, 36.500 TL seviyelerinde bir baz fiyata sahip olacağı tahmin ediliyor.

4.48 metrelik uzunluğu, 2004 yılında pazara sunulan önceki neslinden 4 cm daha uzun olan yeni Toledo, arka camla birlikte açılan büyük bir bagaj kapağına sahip. 2602 milimetrelik nispeten uzun dingil mesafesiyle (Toledo II’den 80 milimetre daha uzun) ferah alan duygusu ve tüm yolcular için geniş bir diz mesafesi sunan Toledo, ayrıca VW grubunun en son sürüş ve şasi teknolojilerinden faydalanıyor. Toledo sürüş kalitesinin yanı sıra tüketim ve emisyon değerleri olarak da sınıfının en iyileri arasında üst sıralarda yer almayı da hedefliyor.

Verimli motorlar
Bütünüyle yeni bir model olan Toledo, Volkswagen grubunun en yeni motorlarını kullanıyor. Aracın motor gamı; 1.2 lt ve 1.4 lt hacimli TSI benzinli motorlar ile 1.6 lt TDI üniteden oluşuyor. Benzinli motorlar 75 ve 122 bg güç üretiyor. Toledo'nun güçlü benzinli versiyonlarıyla birlikte 7-ileri DSG şanzıman da sunulacak. Seat 2013 yılında, Toledo ailesine 90 bg gücünde yeni bir TDI motor daha eklemeyi planlıyor.

ÇOK OKUNANLAR