SEKTÖREL › Yeni SEAT Ibiza'ya Euro NCAP'den 5 yıldız

Yeni SEAT Ibiza'ya Euro NCAP'den 5 yıldız

16 Temmuz 2017 / 00:58 Yeni SEAT Ibiza, Euro NCAP tarafından gerçekleştirilen güvenlik testlerinden tam not aldı

Yeni SEAT Ibiza'ya Euro NCAP'den 5 yıldız

SEAT'ın tamamen yenilenen Ibiza modeli, Euro NCAP testlerinden başarıyla ayrıldı. Yetişkin yolcu korumasından yüzde 95, çocuk yolcu korumasından yüzde 77, yaya korumasından yüzde 76 ve güvenlik yardımcısı kriterinden yüzde 60'lık dereceyle ayrılan Ibiza, testlerden 5 yıldız almayı başardı.

Her geçen gün daha da zorlaştırılan Euro NCAP testlerinde artık araç içinde sadece sürücü veya yan yolcunun değil, aynı zamanda çocuk, bebek, arkada oturan yolcular ile yayaların da güvenliği göz önünde bulunduruluyor. Ayrıca otomobilin ön ve yandan aldıkları darbelere karşı güvenliği de kaza simülasyonları ile inceleniyor. Özellikle sürüş asistanı kategorisinde acil durumlarda otomatik fren yapabilen Ön Bölge Asistanı’nı tüm donanımlarında standart sunmasıyla ile dikkat çeken Yeni SEAT Ibiza, testlerin tümünü tam not alarak değerlendirmeyi tamamladı.

Yeni Ibiza’da, aktif güvenlik sistemlerinin yanında, pasif güvenlik sistemleri de segmetinin en yeni teknolojilerini kullanıyor. Yetişkin ve çocuk yolcuların güvenliğini artıran yeni nesil emniyet kemeri, çocuk koltuğu için ISOFIX ve Top Tether bağlantıları, hız sabitleme sistemi, arka orta koltuk kafalığı, 6 hava yastığı, Hill Hold sistemi, lastik basınç uyarısı, gündüz sürüş farları ve ikincil çarpışma freni tüm Yeni SEAT Ibiza’larda standart olarak sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR