SEKTÖREL › Yeni Range Rover İstanbul'a ayak bastı!

Yeni Range Rover İstanbul'a ayak bastı!

05 Ekim 2012 / 22:45 Borusan Otomotiv, yeni Range Rover'ı İstanbul'da düzenlediği bir Kapalı Oda aktivitesi ile tanıttı

Yeni Range Rover İstanbul'a ayak bastı!
Tamamen yenilenen Range Rover Türkiye'de. Şimdiye kadar üretilen en yetenekli ve lüks Land Rover olarak tanımlanan yeni Range, selefinden daha hafif, daha güçlü ve çok daha zarif bir SUV. 40 yıl önce ilk defa sunulduğunda otomobil dünyasını değiştiren orijinal modelin yenilikçi ruhu ve ikonik tasarımından kopmadan tam anlamıyla yenilenen araç, bir önceki modelde yer alan çelik gövdeye nazaran %39 daha hafif olan ve 420 kg’ye kadar ağırlık tasarrufu sağlayan tamamen alüminyum gövdeye sahip. Hafif alüminyum platform yakıt tasarrufunun, düşük CO2 emisyonunun yanı sıra performans ve çeviklik konusunda ciddi bir gelişmeyi de beraberinde getiriyor.

Lüks SUV'nin güçlü ve sağlam gövdesine ek olarak, bütünüyle yenilenmiş alüminyum ön ve arka şasisi, tamamıyla yeni dört köşeli havalı süspansiyon ile geliştirilmiş. Bu yeni yapı sayesinde Range Rover’a özgü konforlu sürüş özellikleri korunurken, yol tutuş ve çeviklik önemli ölçüde iyileştirilmiş.

Land Rover Global Marka Direktörü John Edwards konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yeni Range Rover, aracın lüks, performans ve her arazi yapısına uygun olan eşsiz karakterini koruyor. Tamamen yenilenmiş tasarımı ve devrim niteliğindeki hafif yapısı bize, lüks araç müşterileri için sürüş deneyimini üstün konfor, zarafet ve yol tutuş özellikleriyle bir adım ileriye taşıma imkânı sunuyor.”

Land Rover Tasarım Direktörü Gerry McGovern ise araç hakkında “Kırk yılı aşkın deneyimin üzerine yeni nesil Range Rover’ı tasarlamak, böyle bir ikonun DNA’sını korumak adına büyük bir sorumluluk gerektiriyor” yorumunu yaptı. Kalbinde Land Rover’ın gücünü taşıyan yeni model, en yetenekli ve en zarif Range Rover olmak için baştan aşağı yeniden tasarlanmış. Segmente yön verecek yenilikler arasında, Land Rover’ın mevcut sürüş şartlarını analiz eden ve araziye göre en uygun sürüş ayarlarını otomatik olarak seçen Terrain Response® sisteminin çığır açan yeni nesil versiyonu yer alıyor. Dayanıklılık ve güvenilirliği sağlamak için yeni model, geliştirme ekibi araçlarıyla 18 aydan daha uzun süre, 20’den fazla ülkede zorlu hava ve yol koşullarında milyonlarca mil yol yaparak Land Rover’ın zorlu yol ve arazi testleri ile gelişim sürecine tabi tutulmuş.

Yeni Range Rover, kabiniyle de lüks araçlardaki en yüksek standartları karşılayarak, kullanıcısına kendisini özel hissettirmek için tasarlanmış. İhtişamlı kabin, ayırt edici Range Rover tasarım çizgilerini barındırıp sadece en iyi deri ve kaplamalar kullanarak pürüzsüz, seçkin yüzeyleri daha çağdaş bir yaklaşımla sunuyor. Executive Class koltuk paketi seçeneğiyle, arka koltuktaki yolcuların konforu, 118 mm daha fazla diz mesafesi ile artırılmış. Performansı ve düşük CO2 emisyonunu bir arada sunan model, rafine V8 benzinli motor, TDV6 ve TDV8 dizel motor seçenekleri ile müşterilerin beğenisine sunuluyor. Yeni Range Rover, alanında lider Meridian surround müzik sistemleri ve elektrikli bagaj alt ve üst kapakları gibi özelliklerden, gelişmiş şasi ve sürücü yardım sistemlerine kadar otomotiv teknolojilerindeki en son yeniliklere yer verilerek tasarlanmış.

Land Rover’ın İngiltere’deki geliştirme merkezlerinde tasarlanan yeni Range Rover, düşük enerjili alüminyum gövde konstrüksiyon teknolojileri kullanılarak, Solihull’daki yeni ve son teknoloji üretim tesisinde üretiliyor.Aracın Türkiye fiyatı henüz belli değil, ancak güncel modelden biraz daha yüksek olması bekleniyor.

ÇOK OKUNANLAR