SEKTÖREL › Yeni Porsche 911 GTS'ler geliyor...

Yeni Porsche 911 GTS'ler geliyor...

16 Ocak 2017 / 04:37 Yeni 911 GTS’ler Nisan ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor

Yeni Porsche 911 GTS'ler geliyor...

Porsche 911 model gamı, Mart ayından itibaren Almanya’da satışa sunulacak olan GTS modelleriyle genişliyor. Türkiye’de de Nisan ayı itibarıyla satışa sunulması planlanan GTS modelleri, 5 versiyona sahip. Bu versiyonlar; hem Coupé hem de Cabriolet olarak alınabilecek arkadan itişli 911 Carrera GTS ve dört çeker 911 Carrera 4 GTS ile dört çeker 911 Targa 4 GTS'den oluşuyor.

 

Tüm versiyonları 7-ileri manuel şanzıman veya opsiyonel Porsche Doppelkupplung (PDK) ile satışa sunulan GTS'lerde yer alan 3-litrelik 6-silindirli boxer motor, yeni geliştirilen turboşarj sayesinde, 911 Carrera S’den 30 bg ve önceki GTS modelinden ise 20 bg daha fazla güç üretiyor. Yeni GTS’ler 2150 ila 5000 d/d arasında elde edilen 550 Nm’lik maksimum tork değeriyle, daha da iyi bir hızlanmaya ve esnekliğe sahip. Gövdeyi 10 milimetre kadar alçaltan Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) tüm GTS modellerinde standart özellik olarak yer alıyor. 3.6 saniyelik 0-100 km/s süresiyle ailenin en hızlısı olan 911 Carrera 4 GTS Coupé, standart olarak Porsche Doppelkupplung (PDK) ve Sport Chrono Paketi’yle alınabiliyor. Tüm GTS modelleri, 300 km/s’yi aşan maksimum hıza sahipken, manuel şanzımanlı arkadan itişli Coupé ise 312 km/s hızla ilk sırada yer alıyor.

 

GTS modelleri görsel detaylarıyla da öne çıkıyor.  Yeni Sport Design ön tampon, sportif karakteri vurguluyor. Ön taraf, aerodinamik olarak optimize edilmiş. Ön spoylerin alçak ve arka spoyler uzantısının yüksekliğinin artırılmış olması, ön ve arka akstaki kaldırma kuvvetlerini Carrera S modellerine kıyasla daha da azaltıyor. Füme stop lambaları, siyah hava girişleri ve standart olarak yer alan spor egzoz sisteminin ortaya yerleştirilmiş siyah çift egzoz borusu, aracın arka tasarımında GTS’in hemen dikkat çekmesini sağlıyor. Arka farlar arasındaki yeni siyah şerit, arkadan itişli modelleri tanımlıyor. Işıklı şerit ise dört çeker modellere ait. Sport Design dış aynalar, parlak siyah 20 inç jantlar ve kapılardaki GTS logoları otomobilin profilini tamamlıyor. GTS’de ilk defa siyah olarak sunulan karakteristik Targa çubuğu ise 911 Targa’ya özellikle ayırt edici bir görünüm kazandırmış.

GTS genleri, 911'lerin iç mekanlarını da etkilemiş. Sport Chrono Paketindeki kronometre, gösterge tablosunun merkezi parçası olarak entegre edilmiş. Özel olarak, GTS modellerinin satışa sunulmasına denk gelecek şekilde daha da geliştirilen Porsche Track Precision uygulaması, otomatik kayıt, ayrıntılı görüntüleme ve sürüş verisinin bir akıllı telefonda analizi gibi özellikler içeriyor.

ÇOK OKUNANLAR