SEKTÖREL › Yeni Octavia'ya tasarım ödülü...

Yeni Octavia'ya tasarım ödülü...

12 Mart 2013 / 16:01 Skoda'nın orta sınıftaki temsilcisi Octavia, 'Yılın En İyi Tasarımı' ödülüne layık görüldü

Yeni Octavia'ya tasarım ödülü...
Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen  "AutoDesign Awards 2013" (Otomobil Tasarım Ödülleri 2013) organizasyonunda, orta sınıfta yer alan 62 otomobil arasında değerlendirmeye alınan yeni Octavia, “Yılın En İyi Tasarımı Ödülü“nü kazandı.

“Otomobil Tasarımı & Stili“ adlı dergi tarafından 6‘ncı kez düzenlenen ve tasarımcılar, gazeteciler ve dergi çalışanlarını içeren 20 kişilik jürinin oy kullandığı yarışmanın en beğenilen modeli Skoda Octavia oldu. Yılın En İyi Tasarımı Ödülü'ne layık görülen Octavia'nın aldığı bu ödül, altıncısı düzenlenen yarışmada Skoda‘nın aldığı ilk ödül oldu.

Skoda Auto Teknik Geliştirme Bölümü Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Frank Welsch; yarışmada Skoda Octavia'nın Yılın En İyi Dizayn'ı ödülünü alması büyük bir onur olduğunu belirterek; “Bu ödül takım olarak sıkı bir çalışmanın ürünüdür. Yeni Skoda Octavia her açıdan 'sınıfında tek' olarak görülen bir otomobil. Ayırt edici bir dış görünüş ve sınıfında farklılık gösteren çok önemli özellikler ile donatılmış bir otomobil. Yeni Octavia, kendine güvenli görünüşü, düzgün çizgileri ve keskin hatları ile markanın yeni tasarım yüzünü ortaya koyan bir otomobil.“ dedi.

ÇOK OKUNANLAR