SEKTÖREL › Yeni Octavia'nın tasarımına ödül!

Yeni Octavia'nın tasarımına ödül!

01 Temmuz 2013 / 00:37 Yeni Skoda Octavia, Alman Tasarım Konseyi tarafından ödüle layık görüldü

Yeni Octavia'nın tasarımına ödül!
Skoda'nın tamamen yenilediği Octavia modeli, Alman Tasarım Konseyi tarafından düzenlenen 2013 Otomotiv Markaları Yarışması’nın “Exterior Volume Brand” kategorisinde büyük ödülü almaya hak kazandı. Tasarım yarışmasında ilk defa yer alan bu kategoride, bağımsız jürinin değerlendirmesiyle Octavia’ya birincilik ödülü verildi.

Skoda markasının en çok satan bu otomobili, tasarım şefi Jozef Kaban ve ekibi tarafından dizayn edildi. Skoda CEO’su Winfried Vahland, Yeni Octavia’nın “Simply Clever” felsefesinin ürünü pratik özellikleriyle öne çıkan bir otomobil olduğunu belirterek “Yeni Octavia Skoda’ya özgü fiyat/değer oranıyla da etkileyici. Skoda Octavia markamızın kalbi ve şu ana kadar markamızın en çok satan otomobili” dedi.

Alman Tasarım Konseyi Genel Müdürü Andrej Kupetz, Otomotiv Markaları Yarışması’nda jürinin tüm markalar arasında tasarım değerlendirmesi yaptığını kaydederek, “Otomotiv endüstrisi için bu yarışma çok önemli. Bağımsız jürimiz seçim yaparken tüm kıstasları inceliyor. Markalar uzun süren bir inceleme sonucunda tarafsız bir şekilde değerlendiriliyor. Konseyimiz 9 kategori ile 4 özel kategoride ödül veriyor” şeklinde konuştu.

Yeni Octavia’ya ödülü, 10 Eylül 2013 tarihinde Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda düzenlenecek “Otomotiv Tasarımcıları Gecesi”nde verilecek.

ÇOK OKUNANLAR