SEKTÖREL › Yeni Mercedes-Benz CLS Türkiye'de...

Yeni Mercedes-Benz CLS Türkiye'de...

10 Mayıs 2018 / 00:10 Yeni CLS, 878.600 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satılmaya başlandı

Yeni Mercedes-Benz CLS Türkiye'de...

Mercedes-Benz, üçüncü nesil CLS’yi satışa sundu. Yeni Mercedes-Benz CLS 400 d 4MATIC, Türkiye’de 878.600 TL’den başlayan fiyatlarla müşterilerin beğenisine sunuldu.

Tamamen yeni jenerasyon sportif bir dört kapılı coupé olan CLS dinamizm ile konforu bir arada sunuyor. AIR BODY CONTROL yürüyen aksam kadar akıllı telefon entegrasyonu ve kablosuz şarj imkânı da sunan en güncel bilgi ve eğlence sistemleri CLS’nin konfor yönünü destekliyor. LED farlar, 18 inçlik alaşım jantlar, şerit takip yardımcısı, 12,3 inçlik merkezi medya ekranı, aydınlatmalı havalandırma çıkışlarını da kapsayan 64 renk seçenekli üç bölgeli ambiyans aydınlatması, Mercedes me connect hizmetleri ve LTE teknolojisinden yararlanan iletişim modülü gibi donanımlara sahip yeni CLS her zaman olduğu gibi zengin bir standart donanım seviyesiyle yollara çıkıyor.

Yeni CLS'de dört kollu ön ve beş kollu arka aks bulunuyor. Standart olarak dinamizm odaklı ama konforlu çelik yaylı bir süspansiyon sistemi sunuluyor. İsteğe bağlı olarak sunulan DYNAMIC BODY CONTROL ile yürüyen aksam daha sportif bir karakter sergilerken ön ve arka aks amortisörlerinin sertlikleri yol şartlarına bağlı olarak sürekli ayarlanıyor. Comfort, Sport ve Sport+ sürüş programları üzerinden süspansiyon karakteri ayarlanabiliyor. Yine isteğe bağlı olarak sunulan havalı süspansiyon AIR BODY CONTROL ile daha da geliştirilmiş ayarlanabilir ve adaptif amortisör sistemi devreye giriyor. Sürücü, sürüş programı düğmesi üzerinden konfordan sportife kadar farklı süspansiyon karakterlerinden birini seçebiliyor.

b378fcc020e376932b18368147e4eaa0_0.jpg

Üçüncü nesil Mercedes-Benz CLS yeni motorlarla yollara çıkıyor. Dizel motorların güç aralığı 286 bg ve 600 Nm üreten CLS 350 d 4MATIC ile başlıyor, 340 bg ve 700 Nm üreten CLS 400 d 4MATIC’e kadar uzanıyor. Premium dizel motor ailesinin tepe noktasını oluşturan motorda; kademeli yanma süreci sağlayan piston tasarımı, iki kademeli turbo besleme ve ilk kez kullanılan değişken supap zamanlaması CAMTRONIC gibi teknolojilere yer veriliyor.

Ürün gamının en güçlü seçeneği olarak altı silindirli benzinli motor sunuluyor. Tamamen yeni, elektrikle geleceğe hazırlanmış, EQ Boost (entegre marş motoru) ve 48 Volt besleme teknolojilerine sahip sıralı altı silindirli motor CLS 450 4MATIC ismine sahip. 367 bg ve 500 Nm üreten motor, EQ Boost sayesinde kısa süreliğine 22 bg ve 250 Nm ilave güç ve torku kullanıma sunuyor. Sisteme entegre elektrik motoru EQ Boost, örneğin hızlanma anında kısa süreliğine içten yanmalı motoru destekliyor, içten yanmalı motor kapalıyken (süzülme) sürüşe imkân tanıyor ve yüksek verimlilik seviyesine sahip enerji geri kazanımı özelliğiyle aküyü enerjiyle besliyor. Sistem bugüne kadar sadece yüksek voltajlı hibrit çözümlerin sağlayabildiği yakıt ekonomisini yüksek voltaja gerek duymadan mümkün kılıyor. Yeni sıralı altı silindirli motor bir V8 motorun performansını çok daha düşük tüketim değerleriyle sunuyor. CLS 450 4MATIC standart olarak bir benzinli motor için özel tasarlanmış partikül filtresiyle donatılıyor.

ÇOK OKUNANLAR