SEKTÖREL › Yeni Leon görücüye çıktı

Yeni Leon görücüye çıktı

29 Eylül 2012 / 16:05 Seat'ın yeni logosunu taşıyan ilk modeli olan yeni Leon'un dünya prömiyeri Paris'te gerçekleştirildi

Yeni Leon görücüye çıktı
Seat, Paris Otomobil Fuarı'nda iki önemli modelinin; Leon ve Toledo’nun yeni nesillerini sergiliyor. Baştan aşağı tamamen yenilenen Leon, aracın sürüş destek sistemleri, bilgi-eğlence sistemi, şasisi ve çekişinde fark yaratan ileri teknolojileriyle öne çıkıyor. İkinci nesil Leon’da 5 benzinli ve 2 dizel motor seçeneği bulunuyor.

Dinamik ve kendinden emin karakteri sayesinde özgüvenli bir duruş sergileyen yeni Leon, bu sınıfta full LED farların sunulduğu tek model olmasıyla dikkat çekiyor. Volkswagen Grubu’nun MQB platformu kullanılarak üretilen yeni Leon, bir önceki neslinden 90 kg daha hafif. Start/Stop sisteminin de bulunduğu araçta, yakıt tüketimi de bir önceki nesle göre hatırı sayılır bir şekilde düşürülmüş. Kabininde kaliteli malzemeler kullanılan Leon, 5 kapı, 3 kapı ve sportif stationwagon versiyonları olmak üzere geniş gövde seçenekleri ile segmentinde payını yükseltmeyi hedefliyor.

Yeni Seat logosu ilk kez Leon’da kullanılıyor
Paris Fuarı’nda Seat’ın bir başka yeniliği de ilk kez yeni Leon modelinin ızgarası, arka kısmı ve direksiyon simidi üzerinde yer alan yeni logo olacak. Leon, markanın yenilenen imzasını taşıyan ilk otomobil olma özelliğine sahip. Yeni logonun, markanın tasarım dilinin kusursuzluğunu ve zarafetini temsil ettiği, şirketin mühendislik ve kalite alanındaki liderliğini yansıttığı açıklanıyor.

ÇOK OKUNANLAR