SEKTÖREL › Yeni Jeep Wrangler Sonbaharda Türkiye'de...

Yeni Jeep Wrangler Sonbaharda Türkiye'de...

15 Mart 2018 / 11:11 Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılan yeni Wrangler 2-litrelik turbo benzinli motorla gelecek

Yeni Jeep Wrangler Sonbaharda Türkiye'de...

Yeni Jeep Wrangler Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen tanıtımla Avrupa’da gün yüzüne çıktı. Sonbahar aylarında Türkiye yollarıyla buluşacak olan yeni Wrangler’da 265 bg güç ve 400 Nm tork üreten 2-litrelik turbo beslemeli benzinli motor görev alacak. Tüm Wrangler modelleri, çekiş gücü, su geçişi, manevra, artikülasyon ve yerden yüksekliği kabiliyetlerini kapsayan ağır testlerden geçiirilerek edindiği ‘trail rated’ nişanıyla satışa sunulacak.

Yeni Jeep Wrangler, eskiden olduğu gibi, 2 ve 4 kapılı olmak üzere iki farklı gövde tipiyle üretiliyor. Sürüş özellikleri, yol tutuş dinamikleri ve ses karakteristiği daha da iyileştirildiği açıklanan yeni Wrangler ağırlığı azaltılan gövdesi ve yakıt tüketimi düşürülen motorları ile gelişmiş sürüş verimliliği sunuyor. Yeni beş kollu süspansiyon sistemiyle mükemmel asfalt sürüş özellikleri sunduğu belirtilen yeni Jeep Wrangler daha geliştirilen teknik yapısı ve güncellenen arazi donanımıyla markanın “dilediğin yere git” felsefesine sadık bir yapı sunuyor.

b6228420fa793aeca724a4d32b11d5d6_0.jpg

Wrangler’ın iç mekanı da artık daha modern. Yatay formlu kokpitte temel form korunurken artık renk seçeneklerine daha fazla ağırlık veriliyor. Yeni göstergeler, dokunmatik ekranın çerçevesi, kapsamlı klima kumandaları gibi yenilikler sayesinde çok daha güncel görünen kokpitte arazi şanzımanının kolu da yenilenmiş. Dört farklı AUX bağlantısından ana multimedya sistemine bağlanılabiliyor olması, aracın eğlenceli yanını güçlendiriyor.

ÇOK OKUNANLAR