YENİ MODELLER › Yeni Hyundai i30 Wagon yüzünü gösterdi

Yeni Hyundai i30 Wagon yüzünü gösterdi

22 Şubat 2017 / 15:29 Hyundai’nin yeni i30 Wagon modeli Cenevre Otomobil Fuarında görücüye çıkacak

Yeni Hyundai i30 Wagon yüzünü gösterdi

Hyundai, yeni i30 Wagon modelini gün ışığına çıkardı. Geleneksel station wagon modellerin aksine, zarif bir tasarım sunan otomobil, LED farları, aşağıya doğru kıvrılan motor kaputu ve yeni basamaklı ızgarasıyla güçlü bir ön görünüme sahip.

Yeni i30 Wagon, 1650 litreye kadar genişleyen 602 litrelik bagajıyla ailelerin hacim ihtiyacını zorlanmadan karşılayabilecek bir otomobil. Şık bagaj tasarımı, beş kapılı kardeşiyle benzerlik gösterse de aslında C sütunundan itibaren tamamen farklı çizgilere sahip olan Hyundai i30 Wagon’un toplam uzunluğu 4585 mm, yüksekliği 1465 mm (tavan rafı ile 1,475 mm) ve genişliği de 1795 mm oılarak veriliyor. Aracın 2650 mm'lik dingil mesafesi ise beş kapılı versiyonla aynı.

Hyundai, yeni Nesil i30 Wagon'da en son aktif güvenlik ve bağlantı özelliklerini sunuyor. Acil Fren Destek Sistemi (AEB), Yorgunluk Tespit Sistemi (DAA), Uzun Far Asistanı (HBA), Kör Nokta Uyarı Sistemi (BSD), Akıllı Hız Sabitleyici (ASCC), Arka Çapraz Trafik Uyarısı (RCTA) ve Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (LDWS) ile birlikte sınıfının en iyi standart etkin güvenlik donanımlarını sunan i30 Wagon, sınıfında ilk kez yer verilen kablosuz şarj teknolojisi ile bir adım öne çıkıyor. Yeni otomobilde sunulan bu sistem sayesinde akıllı telefonlar, 8 inç dokunmantik ekranlı multimedya sistemi ile kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Yeni i30’un beş kapılı versiyonunda da sunulan bu sistemle beraber ayrıca Apple CarPlay, Android Auto ve LIVE Services gibi dijital teknolojiler de aracın yenilikçi özelliklerinden bazılarını oluşturuyor.

Hyundai i30 Wagon’un motor seçenekleri de beş kapılı versiyonla aynı. Verimliliği artıran küçültülmüş turbo şarjlı motorlardan oluşan seçenekler özellikle düşük yakıt tüketimi için geliştirilmiş. Motor gamında, iki adet yeni benzinli motorla beraber (1.4 lt T-GDI ve 1.4 lt MPI) bir adet de 1.6 litrelik turbo dizel motor bulunuyor. 136 beygir gücüne sahip bu dizel motor 6-ileri manuelin yanı sıra Hyundai’nin 7-ileri çift kavramalı şanzımanı DCT ile de satışa sunulacak.

ÇOK OKUNANLAR