SEKTÖREL › Yeni Hyundai i20'ye tasarım ödülü

Yeni Hyundai i20'ye tasarım ödülü

02 Şubat 2015 / 13:17 Yeni i20, IF Design 2015 seçimlerinde 'Yılın En İyi Otomobil Tasarımı' ödülüne layık görüldü...

Yeni Hyundai i20'ye tasarım ödülü

Hyundai, IF Design ödüllerinde geçtiğimiz yıl Genesis ile kazandığı Yılın En İyi Tasarım ödülünü bu yıl da, İzmit'te üretilen yeni i20 modeliyle elde etmeyi başardı. IF Design jüri üyeleri, otomobilin tasarımı için uluslararası anlamda birincilik kararını alırken aynı zamanda markanın hızla yükselen başarı grafiğine de dikkat çektiler. Almanya başta olmak üzere tüm dünyanın en saygın tasarım kuruluşlarından biri olan IF Design, 60 yıldan bu yana kesintisiz olarak belirli kategorilerde yılın en iyi tasarımlarını seçmesiyle ünlü. Yeni Nesil i20, "Otomobil / Taşıtlar / Bisikletler" kategorisi altında, "Ürün" disiplininde kazandığı bu önemli ödülü, 27 Şubat’ta yapılacak törende teslim alacak.

Hyundai Motor Grubu, Baş Tasarımcısı ve aynı zamanda Bölüm Başkanı Peter Schreyer, ödülle ilgili olarak “Hyundai, etkileyici Genesis modellerinden sonra şimdi de yeni nesil i20 ile bir kez daha uluslararası IF Tasarım Ödülleri'nden birincilik elde etti. Bu bizim için gerçekten büyük bir onurdur. Markamızın modellerini ve imajını şekillendirmede ne denli iddialı olduğumuzu bu ödüllerle kanıtlıyoruz. Bir otomobilin tasarımı, tüketicilerin satın alım sürecinde oldukça önemli rol oynar ve biz de hazırladığımız tasarımın böylesine prestijli bir ödülü almasından dolayı çok mutluyuz" dedi.

Yeni Nesil i20, sportif, modern ve çekici görüntüsüne ek olarak sade ve zarif hatlarıyla da Hyundai’nin Akıcı Tasarım Felsefesi (Fluidic Sculpture 2.0) ile doğru yolda olduğunu kanıtlamış oldu. Özellikle belirgin altıgen ızgarası ile karakterize edilen Akıcı Tasarım Felsefesi’nin son örneği olan yeni i20, ön farları, siyah plastik kaplamalı C sütunu ve şık stop lambalarıyla öne çıkıyor. İç mekanda da yoğun mesai harcayan Hyundai mühendisleri, sürücü odaklı kokpit, modern ve kullanışlı donanımlarıyla yeni i20’yi sınıfının en iddialı modellerinden biri yapmayı başardı. En küçük detayda bile farkını hissettiren Yeni i20, kabinde kullanılan yumuşak dokulu malzemelerinin yanı sıra piyano siyah ve krom parçalarıyla da B-segmentinin sınırlarını zorluyor.

ÇOK OKUNANLAR