YENİ MODELLER › Yeni HR-V bu yaz Avrupa yollarına çıkıyor

Yeni HR-V bu yaz Avrupa yollarına çıkıyor

18 Şubat 2015 / 19:45 Honda, Avrupalı HR-V’nin detaylarını açıkladı

Yeni HR-V bu yaz Avrupa yollarına çıkıyor

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’nda Avrupalı HR-V’nin konsept otomobili ile karşılaşmıştık. Honda’nın tanıttığı seri üretim versiyonu şaşırtıcı bir şekilde konsept otomobil ile görsel olarak aynı görünüyor. 130 bg güç üreten 1.5-litre i-VTEC benzinli ve 120 bg güç üreten 1.6-litre i-DTEC dizel motor seçeneklerine sahip olan yeni otomobil standart olarak 6-ileri şanzıman ile sunulurken, benzinli motor opsiyonel olarak CVT otomatik şanzıman ile eşlenebiliyor.

Küçük crossover benzin deposunun ön koltukların altına yerleştirilmesi ile birlikte kendi segmentinde en geniş iç hacmi sunacağını vaat ediyor. Otomobilin bagaj hacmi ise arka koltuklar yerindeyken 453 litre, koltuklar katlandığında ise 1026 litre olarak veriliyor.

Otomobilin yedi inçlik (giriş seviyesi versiyonlarda beş inç) infotainment sistemi Android 4.0.4 işletim sistemine sahip ve ayrıca sürücü ve yolcularına Garmin navigasyon yazılımını da sunuyor. Daha farklı uygulamalar ise Honda App Center’dan indirilebiliyor. Sisteme USB, HDMI, Bluetooth, Wi-Fi ve MirrorLink üzerinden pek çok cihaz bağlanabiliyor.

Donanım seviyesine bağlı olarak HR-V İleri Sürücü Asistanı, Şehir İçi Aktif Fren Asistanı, Akıllı Hız Asistanı, Şerit İhlal Uyarısı, Ön Çarpışma Uyarısı, Otomatik Uzun Far Asistanı ve Trafik İşareti Tanıma Sistemi gibi güvenlik ve destek sistemlerine sahip olabiliyor.

Küçük crossover'ın Türkiye'ye geliş tarihi henüz belli olmasa bile, Honda 2015 model HR-V’nin satışına Avrupa’da bu yılın yaz aylarında başlayacağını açıklıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR