YENİ MODELLER › Yeni Honda Civic Hatchback ortaya çıktı!

Yeni Honda Civic Hatchback ortaya çıktı!

17 Ağustos 2016 / 16:56 Japon üreticinin yeni otomobili ilk etapta yalnızca turbo benzinli motorlara sahip olacak

Yeni Honda Civic Hatchback ortaya çıktı!

Honda, otomobil dünyasını gösterdiği prototipleriyle heyecanlandırdığı yeni modeli Civic Hatchback’i ABD pazarında satışa sundu. 5-kapının pratikliğini şık ve agresif çizgilerle birleştiren bir gövdeye sahip olan otomobil, Honda yetkililerinin iddialarına göre oldukça kaliteli sürüş dinamikleri vaat ediyor. İlk etapta yalnızca 1.5-litre hacimli dört silindirli turbo benzinli motorun 174 bg ve 180 bg’lik iki farklı versiyonu ile satışa sunulacak olan otomobilin motorları her iki güç çıkışında da 220 Nm’lik torka sahip olacak. Honda, yeni otomobilini tercih edecek olan müşterileri performans odaklı 6-ileri manuel şanzıman veya CVT otomatik şanzıman seçeneklerini sunacak.

ABD pazarında uzun zamandır satılmayan Honda Civic Hatchback, onuncu jenerasyonu ile ülkeye geri dönüş yaparken ABD’li Honda Civic tutkunları beş kapılı hatchback gövdeli otomobilin sağladığı pratikliği de tatma şansını yakalayacak. Sportif donanımlı Civic Hatchback’ler sahip oldukları otomobilin ortasında yer alan egzoz çıkışları ile fark yaratırken, tamamen bağımsız süspansiyon sistemi ve değişken oranlı spor ayarlı direksiyon ise sportif sürüş keyfini bir üst seviyeye çıkaracak.

Honda yeni jenerasyon Civic Hatchback’i tüm dünyada bu yılın son çeyreğinde satışa sunacağını açıklıyor. Civic Hatchback ürün gamının zirvesinde yer alacak Civic Type-R’ın ise 2017 yılı içerisinde ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR