YENİ MODELLER › Yeni Ford Edge, Türkiye’de satışa sunuldu

Yeni Ford Edge, Türkiye’de satışa sunuldu

15 Ekim 2016 / 08:10 Mavi Oval armalı üreticinin yeni en büyük SUV modeli güçlü motoru ve modern tasarımı ile dikkat çekiyor

Yeni Ford Edge, Türkiye’de satışa sunuldu

Ford’un Avrupa pazarında takip ettiği stratejide büyük bir paya sahip olan en büyük SUV modeli Edge, yeni jenerasyonu ile birlikte ülkemizde satışa sunuldu. Devasa ön ızgarası ve ızgaraya eşlik eden ince farları ile şık bir burun tasarımına sahip olan otomobilin ön kısmı yeni Edge’in zorlu şartlara kafa tutan kimliğini yansıtırken, SUV’nin bir ışık çıtası ile birbirine bağlanan stoplarını, tavan spoylerini ve çift egzoz çıkışını bünyesinde barındıran arka kısmı yeni otomobilin sportif kimliğini dışa vuruyor.

Ford’un tanıdık SYNC2 infotainment sistemi ile birlikte Mondeo modeline benzer bir iç mekana sahip olan büyük SUV’nin halihazırda yeterince geniş olan iç mekanı ise açılabilir panoramik cam tavan sayesinde daha geniş hissettiriyor. Ford yetkilileri yeni Edge’in iç mekanında yüksek kaliteli malzemelerin kullanıldığının ve bu malzemelerin özenli işçilik ile olabilecek en ergonomik şekilde bir araya getirildiğinin altını çiziyor. Kaliteli iç mekanının yanı sıra Aktif Gürültü Kontrol Sistemi sayesinde çok daha sessiz ve dolayısıyla konforlu sürüşler vaat eden yeni Edge, ayrıca Sürüşe Duyarlı Direksiyon Sistemi, Yaya Algılama Özellikli Çarpışma Önleme Yardımcısı, Şerit Takip Sistemi, Şeritte Kalma Yardımcısı gibi teknolojiler ile birlikte geliyor.

Yeni Ford Edge gücünü kaputunun altındaki 2-litre hacimli çift turbo dizel TDCi üniteden alıyor. 210 bg güç ve 450 Nm tork üreten bu motor, ürettiği güç ve torku 6-ileri PowerShift çift kavramalı şanzıman ve Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş Sistemi üzerinden yere aktarıyor. Ford Türkiye, tamamen yeni Ford Edge’in 88.650 dolardan başlayan fiyatlarla satın alınabileceğini duyuruyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR