SEKTÖREL › Yeni A5 Sportback'e 1.4 litrelik motor...

Yeni A5 Sportback'e 1.4 litrelik motor...

14 Mart 2017 / 07:04 Yeni Audi A5 Sportback, 213 bin TL'den başlayan fiyat etiketleri taşıyor...

Yeni A5 Sportback'e 1.4 litrelik motor...

Audi, yeni A5 Sportback'i 1.4 litrelik TFSI motor seçeneğiyle birlikte Türkiye pazarına sundu.Selefinden daha dinamik çizgilere sahip olan otomobil, opsiyonel olarak sunulan matrix LED farları ve akarak yanan dinamik sinyalleriyle aynı zamanda daha ışıltılı bir görünüm sunuyor.

Yeni A5 Sportback, Audi’nin üretimde ultra hafiflik felsefesi ile bir önceki nesle göre 15 kilogram hafifledi. Böylece segmentinin en hafif modellerinden biri oldu. 7 yıl önce üretilen ilk nesle göre 85 kilogram daha hafif olan Yeni A5 Sportback sürücü hariç 1470 kg ağırlığında… Yenilenen tasarımıyla hem sürücü hem de yolcular için daha geniş bir iç hacim sunan Yeni A5 Sportback’in 480 litrelik bagajı arka koltuklar katlandığında 1300 litreye ulaşıyor.

Yeni A5 Sportback sürüş destek sistemleriyle de dikkat çekiyor. Audi aktif şerit takip asistanı (active lane assist) otomobilin şeridinde kalmasını sağlıyor ve sıkışık trafik asistanına sahip Stop&Go adaptif hız sabitleyici de sıkışık trafikte sürücüye destek sunuyor. Yeni Audi A5 Sportback de sürüş, yolcu ve yaya güvenliğini maksimuma taşıyan Park asistanı, arka çapraz trafik asistanı, araçtan iniş uyarısı çarpışma önleme asistanı ve dönüş asistanının yanı sıra Audi pre sense gibi sürüş destek asistanları sunulmakta.

Yeni A5 Sportback’in Türkiye’de yeni satışa sunulan verimli 1,4 TFSI benzinli motor seçeneği, 100 kilometrede ortalama 5,4 litre yakıt tüketim değeri sunuyor. Otomobilin hepsi S-tronic şanzımanlı Dynamic, Sport ve Design olmak üzere 3 donanım seviyesinde satın alınabilen bu motor seçeneği 213.187 TL'den başlayan fiyat etiketlerine sahip.

ÇOK OKUNANLAR