SEKTÖREL › Yani A5 Coupe Türkiye’de satışa sunuldu

Yani A5 Coupe Türkiye’de satışa sunuldu

28 Aralık 2016 / 13:44 Audi’nin sportif modeli A5, yenilenen versiyonu ile showroom’lardaki yerini aldı...

Yani A5 Coupe Türkiye’de satışa sunuldu

2007 yılında yollara çıkan Audi A5 Coupe, tamamen yenilenen ikinci nesli ile satışa sunuldu. Otomobilin yeni şasisi 60 kg’lik ağırlık tasarrufu sağlarken, eskisinden daha keskin ve daha aerodinamik hatlara sahip olan gövde ise 0.25’lik rüzgar direnç katsayısıyla öne çıkıyor. Bagaj hacmi 10 litre genişleyerek 465 litreye ulaşan otomobilin yükleme alanı, birçok coupe müşterisinin ihtiyacını karşılayacaktır.

Orta konsoldaki 8.3 inçlik bilgi-eğlence ekranının haricinde, otomobilin gösterge panelinin yerini alan 12.3 inçlik TFT ekran kabindeki teknolojik algıyı güçlendiriyor. Sürüş asistanları konusunda da önemli gelişmelerden faydalanan A5 Coupe’de aktif şerit takip takip asistanı, sıkışık trafik sürüş asistanı, çapraz trafik yardımı, çarpışma önleme yardımı ve dönüş asistanı gibi sayısız destek sistemi sunuluyor.

Türkiye’de 1.4 TFSI benzinli ve 2.0 TDI dizel motor seçenekleriyle sunulan otomobilin motor gücü sırasıyla 150 bg ve 190 bg. Her iki seçeneğin de S tronic otomatik şanzımanla bir arada sunulduğu A5 Coupe, dizel versiyonunda quattro dört tekerlekten çekiş sistemiyle de satın alınabiliyor.

ÇOK OKUNANLAR