MOTORSPORLARI › WRC'de ikinci Sebastien vakası...

WRC'de ikinci Sebastien vakası...

19 Nisan 2013 / 13:05 WRC parkurlarında ikinci Sebastien çılgınlığı yaşanıyor. Sebastien Ogier, Polo R WRC ile adeta durmak bilmiyor!

WRC'de ikinci Sebastien vakası...
Sebastien Loeb'ün ardından WRC parkurlarında şimdi de Sebastien Ogier fırtınası esmeye başladı. Castrol, BP, Michelin ve Red Bull destekli VW Polo R WRC ile mücadele eden Ogier, İsveç ve Meksika rallilerinin ardından geçtiğimiz haftasonu Portekiz Rallisi'ni de kazanarak durmayacağının sinyallerini verdi. Bu birincilikle 102 puana ulaşan Sebastien Ogier'in en yakın rakibi olan Mikko Hirvonen'in ise 48 puanı bulunuyor.

Bununla birlikte bir diğer Polo R WRC pilotu Jari-Matti Latvala ile co-pilotu Miikka Anttila da Portekiz'de üçüncü sırayı almayı başardı. 3 numaralı Polo R WRC pilotu Andreas Mikkelsen ve co-pilotu Mikko Markkula ise yarışı 6’ncı sırada bitirdi. Bu sonuçların ardından VW Motor Sporları takım birinci sıraya yükseldi.

Volkswagen Motor Sporları Direktörü Jost Capito, “Portekiz Rallisi; ekip, Polo R WRC ve pilotlar için tam bir sınav oldu. Bu, sezonun ilk tipik çakıl zeminli rallisiydi ve aynı zamanda şimdiye kadar takvimdeki en zorlu yarıştı. Aldığımız birincilik, üçüncülük ve altıncılık mükemmel bir takım sonucudur. Bu dereceler ve üstünlükleri için pilotlarımızın hepsine teşekkür etmeliyiz. Büyük bir teşekkür de muazzam bir iş çıkarıp, başlangıçta yaşanan birkaç soruna rağmen bu yepyeni otomobille üçüncü zaferimizi garanti eden mühendislerimize ve teknisyenlerimize gidiyor. Bütün ekiple gurur duyuyorum. Hız bakımından kazanmaya en yakın takımlardan biriyiz ve kendimiz hata yapmadan rakiplerimizi hata yapmaya zorlayabiliyoruz. Bunu akılda tutarak sezonla ilgili hedeflerimizde değişiklik yapmamız gerekebilir.” açıklamasını yaptı.

ÇOK OKUNANLAR