KONSEPT › VW, Golf GTE Sport konseptini gösterdi

VW, Golf GTE Sport konseptini gösterdi

15 Mayıs 2015 / 19:15 Martı-kanat kapılara ve karbon gövdeye sahip hibrit otomobil 400 bg güç üretiyor

VW, Golf GTE Sport konseptini gösterdi

Volkswagen yeni hibrit konsepti Golf GTE Sport’u Avusturya’da düzenlenen Wörthersee festivalinde gösterdi. Markanın plug-in hibrit Golf GTE modeli ile pek fazla ortak özelliği bulunmayan konsept, karbon fiberden imal edile Beyaz Club gövdesi ve martı-kanat kapıları ile dikkat çekiyor.

Otomobilin iç mekanında sürücü ve yolcu için iki ayrı yaşam alanı yer alıyor. Volkswagen iç mekanda hem sürücü hem de yolcu için beş noktalı yarış tipi emniyet kemerlerine sahip yarış tipi koltuklara yer verirken, sürücü otomobile kulakçıklara sahip yenilikçi bir direksiyon vasıtası ile hükmediyor.

Golf GTE Sport konseptinin derisinin altında yer alan hibrit sistem, otomobilin önüne konuşlandırılan ve Polo R WRC’nin motoru baz alınarak geliştirilen 330 bg’lik 1.6-litre TSI benzinli motordan ve biri otomobilin ön kısmında 6-ileri DCT şanzımanın kutusunda, diğeri ise otomobilin arka kısmında yer alan iki adet 115 bg’lik elektrikli motordan oluşuyor. Birlikte çalıştıklarında kombine olarak 400 bg ve 670 Nm tork üreten bu sistem konsept otomobilin 0-100 km/s sprintini 4.3 sn’de tamamlamasını ve 280 km/s maksimum hıza ulaşmasını sağlıyor. Bu değerler her ne kadar bir hayli iddialı olsa bile Volkswagen Golf GTE Sport konsepti hibrit modda sadece 2 lt/100km’lik ortalama yakıt tüketim değeri sunmayı başarıyor. Otomobilin lityum-iyon pilleri ise 50 km’lik sadece elektrikli menzil sağlıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR