YENİ MODELLER › VW Golf GTD Variant Cenevre’ye geliyor...

VW Golf GTD Variant Cenevre’ye geliyor...

29 Ocak 2015 / 17:53 Golf GTD’nin station wagon gövdeli versiyonu 184 bg güç ve 380 Nm tork üretiyor

VW Golf GTD Variant Cenevre’ye geliyor...

Volkswagen, Golf Variant’ın GTD (Gran Turismo Diesel) versiyonunun üzerindeki örtüyü otomobilin Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak tanıtımı öncesinde kaldırdı. Tıpkı hatchback kardeşi gibi kaputunun altında 184 bg güç ve 380 Nm tork üreten dört silindirli 2-litre dizel motora yer veren station wagon gövdeli otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını kardeşinden 0.4 sn daha yavaş bir şekilde 7.9 sn’de tamamlıyor. Otomobilin maksimum hızı henüz açıklanmamış olsa bile, maksimum hızın hatchback GTD’nin 230 km/s’lik değerinden biraz daha az olacağı tahmin ediliyor. Yeni otomobil çabuk olmasının yanı sıra, 4.4 lt/100km’lik ortalama yakıt tüketimi ile tutumluluğuyla dikkat çekiyor.

Standart Golf Variant’tan ön ve arka tamponları, kovan şeklindeki radyatör ızgarası ve karartılmış stopları ile ayrılan GTD, siyah tavan rayları, krom çift egzoz çıkışı, 17 inçlik Curitiba alaşım jantları ve 15 mm daha alçak yüksekliği ile birlikte müşteriye sunuluyor.

Otomobilin iç mekanında ise Clark ekose döşemeli spor koltuklar, siyah detaylar, ışıklandırılmış kapı eşikleri ve paslanmaz çelik pedallar yer alıyor.

Almanya’da şimdiden 31.975 euro’luk fiyat etiketi ile satışa sunulan otomobilin resmi tanıtımının Mart ayında Cenevre’de yapılması bekleniyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR