SEKTÖREL › Volvo'dan Geely'ye teknoloji transferi

Volvo'dan Geely'ye teknoloji transferi

30 Mart 2012 / 14:42 Geely ve Volvo markaları geçtiğimiz günlerde teknoloji transferi anlaşması imzaladılar

Volvo'dan Geely'ye teknoloji transferi
Geely Otomobilleri Grup Başkanı An Conghui ve Volvo Başkanı Stefan Jacoby tarafından Shanghai’da  imzalanan anlaşmayla Geely markası, ürün gamı çeşitliliğini ve rekabet gücünü artırmayı planlıyor.

Geely Holding Grubu, 2010 yılında Ford Motor Company’den Volvo markasını satın almıştı. Teknoloji transferi anlaşmasıyla Geely, Volvo markasının sahip olduğu ileri teknolojileri  Geely markalı araçların kalitesinin geliştirilmesinde ve markanın yeniden yapılandırılmasında değerlendirecek.

An Conghui ve Stefan Jacoby, birlikte yaptıkları açıklamada son derece rekabetçi
olan global otomobil pazarında  müşterilerin ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak  için ortak çalışmaları daha da derinleştireceklerinin altını çizdiler.  Her iki marka da şu günlerde  düşük emisyonlu , yüksek performanslı ve çevreci motorların geliştirilmesi konusunda  yoğun çalışmalar sürdürüyorlar.  

Geely Holding Grup başkanı Li Shufu yaptığı açıklamada “Geely ve Volvo arasındaki sinerjiyi artırmak, iki tarafın gelişimi için de son derece stratejik öneme sahip. İmzalanan bu anlaşma, her iki markanın da farklı pazarlarda güçlenmeleri adına kritik bir adım oldu.” diye konuştu.

Stefan Jacoby ise ; “Bu stratejik anlaşma her iki markaya da farklı katma değerler sağlayacak. Biz Çin pazarını keşfetmeyi büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz. Çin pazarını  ikinci yerel pazarımız olarak konumlandırıyoruz.” diye konuştu.

Geely Foto Galeri Tüm Geely Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR