GÜNDEM › Volvo V60 Sportswagon

Volvo V60 Sportswagon

03 Şubat 2011 / 23:08 Volvo S60'ın station karoser seçeneği olarak sunulan V60, dinamik station tanımının tam karşılığı oluyor

Volvo V60 Sportswagon
Volvo V60 station bir otomobil olmasına rağmen dinamizm konusunda çok iddialı. Ön bölümü S60 ile aynı olan aracın mümkün olduğunca bir coupe'ye benzetilmeye çalışıldığı açıklanıyor. Arka çizgileri markanın kompakt SUV modeli XC60'ı anımsatan V60'ın yürüyen aksamında da dinamik sürüş karakterini ön plana çıkaran teknolojilere yer verilmiş. Volvo'nun yeni sportswagon'u iki şasi seçeneğiyle sunuluyor. Avrupa pazarında, yeni geliştirilen dinamik şasi standart olacak. Diğer bazı pazarlardaysa konfor odaklı şasi standart, dinamik şasi de opsiyon olarak yer alıyor.

V60 ayrıca FOUR-C (Continuously Controlled Chassis Concept – Sürekli Kontrollü Şasi Konsepti) aktif şasiyle de sunuluyor. T6 versiyonunda standart olan AWD dört tekerlekten çekiş sistemi D5'teyse opsiyonel olarak alınabiliyor. Bunun yanında V60'ta, Dinamik Denge ve Çekiş Kontrol (DSTC) sisteminin geliştirilmiş bir versiyonu da de yer alıyor.

Volvo'nun hem yolcuları hem de yayaları korumaya yönelik en yeni güvenlik teknolojilerine ve yepyeni bir 'Bilgi ve Eğlence Sistemi'ne sahip olan V60, 115 bg'lik ekonomik DRIVe versiyonundan, yüksek performansa sahip 304 bg güç üreten turbo beslemeli versiyonuna kadar geniş bir motor gamıyla sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR