YENİ MODELLER › Volvo V60 Plug-in Hybrid

Volvo V60 Plug-in Hybrid

25 Şubat 2011 / 01:10 V60 Plug-in Hybrid, 50 g/km'nin altındaki karbondioksit emisyonu ve 1.9 lt/100 km'lik yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor

Volvo V60 Plug-in Hybrid
Volvo, V60 modelini temel alarak, İsveçli enerji tedarikçisi Vattenfall ile birlikte bir hybrid otomobil geliştirdi. Mükemmel sürüş keyfi, üst düzey güvenlik ve tutumlulukla doğaya saygılı bir otomobil yaratma hedefiyle ortaya çıkan V60 Hybrid, doğaya sadece 49 g/km CO2 salarken, 100 km’de ortalama 1.9 litre yakıt tükettiği açıklanıyor.


V60 Plug-in Hybrid'de, 215 bg gücünde ve 440 Nm tork değerine sahip olan 2.4 litre D5 turbodizel motora görev verilmiş. Aracın arka aksındaysa, 12 kWh lityum-iyon batarya takımından elektrik alan 70 bg gücünde bir elektrik motoru bulunuyor. Bu kombinasyon 6 ileri otomatik şanzımanla birleştirilmiş. Geleneksel prizlerle şarj olabilen otomobil, gerekli telefon uygulamalarıyla uzaktan kabin içi soğutma-ısıtma gibi farklı komutlar alabiliyor. Power, Pure ve Hybrid adında üç farklı modda çalışabilen otomobil, Pure modunda sadece elektrikle 50 km'ye kadar yol katedebiliyor.

Volvo Cars Başkanı ve CEO'su Stefan Jacoby; "Bu ikinci nesil hybrid, düşük karbondioksit emisyonu ile sürüş keyfini birlikte isteyen, kararlı ve seçici müşteriler için mükemmel bir seçim" açıklamasını yapıyor. Volvo V60 Plug-In Hybrid, Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR