YENİ MODELLER › Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan

08 Şubat 2011 / 02:29 Kompakt SUV pazarının iddialı modellerinden VW Tiguan, makyajlı haliyle görücüye çıkmaya hazırlanıyor

Volkswagen Tiguan
Volkswagen'in başarılı modellerinden Tiguan, geleneksel Volkswagen çizgilerine sadık kalacak şekilde makyajlandı. Otomobilin genel hatları korunurken, ön ve arka tasarımı markanın yeni kimliğini vurguluyor. Ön panjur ve 'gündüz farı' özelliğine sahip farlar ağabeyi Touareg ile büyük benzerlik gösterirken, kaput ve tampon üzerinde kullanılan keskin çizgilerle otomobilin güçlü görünmesi sağlanmış. Profilden bakıldığında önemli bir değişime uğramayan SUV'un tüplü ampüllerle donatılan stop lambalarıysa yeni Volkswagen modellerinden tanıdık. Kısa süre önce kapsamlı bir makyajla elden geçirilen iç mekandaysa önemli bir değişiklik bulunmuyor.

Euro NCAP testlerinden 5 yıldız alarak güvenli bir otomobil olduğunu kanıtlayan Tiguan, aynı zamanda geçmişte sınıfında fark yaratmış, 'kendi kendine park edebilen' gelişmiş bir park asistanına sahip.

Kapsamlı makyajıyla Mart'ta Cenevre Otomobil Fuarı'nda boy gösterecek olan otomobilin fiyatındaysa herhangi bir artış olmayacağı söyleniyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR