MOTORSPORLARI › V1 Challenge'da kupalar sahiplerini buldu

V1 Challenge'da kupalar sahiplerini buldu

08 Ocak 2012 / 19:09 Toplam 7 ayaktan oluşan V1 Challenge’ın altın, gümüş ve bronz kupaları sahiplerine verildi

V1 Challenge'da kupalar sahiplerini buldu
Kurallarından, yarışma sistemine kadar tamamı Volkan Işık’ın tasarımı olan V1 Challenge organizasyonu, sezon boyunca tecrübeli pilotların birbirine denk otomobillerle dişe diş mücadelesine sahne oldu. Bugüne kadar gerçekleşen 7 yarışta 7 farklı pilotun birincilik kürsüsüne çıktığı V1 Challenge’ta, altın kupayı Burak Çukurova kazanırken, gümüş ikincilik kupasının sahibi Dağhan Ünlüdoğan, bronz kupanın sahibi ise Can Tolon oldu.

Power Group Media Center’da 6 Ocak Cuma günü düzenlenen gecede açılış konuşmasını yapan Volkan Işık, çılgın projesinin ilk senesini başarıyla tamamladığını anlattı.

“2011 yılında toplam 50 adet otomobil üreterek birçok kişinin hayalini gerçekleştirdiğime inanıyorum. Türkiye’ye mal olmuş yepyeni bir otomobil ve bu otomobille gerçekleştirilen şampiyonayı zorlu bir çalışmanın sonunda başarmanın haklı gururunu yaşıyorum. Türkiye’de motorsporlarını tabana yaymak hedefimiz demiştim. Bu doğrultuda hazırladığımız V2 Challenge ile çıtayı daha da yukarı taşıyoruz. Ayrıca 10 adet Volkicar ihraç ettiğimiz Moldova’ da V1 Challenge’ı başlatarak şampiyonamızı uluslararası platforma taşıyoruz.”

V1 Challenge’ın ödül töreninde, co-sponsor, araç sponsoru ve destek sponsoru olarak katkı yapan toplam 23 şirkete Volkan Işık tarafından plaketleri verildi.
Lassa, Telia Sonera, ISS Catering Services’in co-sponsorluk yaptığı V1 Challenge’ta Vakkorama, CMS, Power FM ve Medline destek co-sponsoru olarak katkı yapıyor. Yurtiçi Kargo, Tefal, Team 47, KYK, Ece Türkiye A.Ş, Derimod, Kaşmir Halı, Polimeks İnşaat, Serencebey, Active Academy, TV8, Little Ceasers, Nescafe Xpress, Dedeman, MSA gibi sektörlerinin önde gelen şirketleri ise araç sponsorluğu yapıyor.

ÇOK OKUNANLAR