MOTORSPORLARI › V1 Challenge Moldova caddelerindeydi!

V1 Challenge Moldova caddelerindeydi!

09 Mayıs 2012 / 00:00 6 Mayıs Pazar günü Kişinev Caddeleri’nde gerçekleştirilen V1 Challenge Moldova, 5 binden fazla seyirciyi kendine hayran bıraktı

V1 Challenge Moldova caddelerindeydi!
Türkiye’nin ilk özgün motorsporları şampiyonası V1 Challenge, bu kez Moldova’nın başkenti Kişinev Caddeleri’nde koşuldu. Toplam 6 ayaktan oluşacak V1 Challenge Moldova, Ekim ayı sonunda sona erecek.

Kişinev’in Telecenter Köprüsü’nün bulunduğu bölgede, trafiğe kapatılıp 350 metrelik bir parkur düzenlenerek gerçekleşen ilk V1 Challenge Moldova mücadelesinde 2’si kadın 10 Moldovalı pilot, Volkicar'lar ile yarıştı. Sıkı bir eğitim döneminin ardından ilk kez yarışa katılan pilotların hırslı mücadelesini, Telecenter Köprüsü’nün etrafını adeta kalın bir duvar gibi saran 5 bine aşkın seyirci, nefeslerini tutarak izledi.

Son ana kadar tampon tampona geçen V1 Challenge Moldova’nın ilk 1’incisi Octavian Nicolaescu ve 2’ncisi Chiril Gaburici olurken son metrelere kadar ikinciliği zorlayan kadın pilot Angela Andronic ise yarışı 3’üncü olarak bitirdi.

Geçtiğimiz sene Moldova’ya gerçekleşen 12 tane Volkicar ihracatının ardından, kendisi için tasarlanan Türkiye’nin ilk özgün motorsporları müsabakası V1 Challenge da bu sayede yurtdışında ilk boy gösterisini yaptı. Yarış boyunca Moldova basının büyük ilgi gösterdiği organizasyona, Moldova Başbakanı Vladimir Filat ve Moldova Parlamentosu Başkanı Marian Lupu da katılarak ilk Türk yarış otomobili Volkicar’ı kullandılar.

Türkiye’deki şehir merkezlerini gezebilen ve her bölgeye ulaşabilen bir şampiyona hayaliyle yola çıkan V1 Challenge’ın Türkiye yarışları ise 27 Mayıs’ta Tarsus’ta başlayacak.

ÇOK OKUNANLAR