YENİ MODELLER › Tucson ismi geri geliyor...

Tucson ismi geri geliyor...

03 Şubat 2015 / 14:20 Hyundai ix35'in yeni nesli, daha önceki gibi Tucson adıyla sunulmaya hazırlanıyor...

Tucson ismi geri geliyor...

Hyundai, yeni kompakt SUv modelini tüm dünyada Tucson ismiyle sunmaya hazırlanıyor. Yani markanın güncel kompakt SUV modeli ix35, yeni neslinde selefinin ismini kullanmaya başlayacak. Dünya prömiyeri Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek olan Tucson'un tasarımı hakkında ipuçları taşıyan çizimi de gün yüzüne çıktı. Her zamankinden daha cesur ve daha atletik olarak geliştirilen Tucson, aynı zamanda eskisinden çok daha modern bir görünüme kavuşacak.

Hyundai Tucson, güçlü ve sportif SUV görünümüyle dikkat çekerken aynı zamanda da dik bir siluet ve daha modernize edilmiş karakteriyle öne çıkıyor. Hyundai’nin kendine özgü krom çerçeveli altıgen ızgarası, daha güçlü bir izlenim yaratmak adına farlarla birleşiyor. Aynı zamanda yukarı doğru yükselen omuz çizgisi de Hyundai’nin Akıcı Tasarım Felsefesi’nin bir yansıması niteliğinde.

Hyundai Motor Grubu Baş Tasarımcısı ve Bölüm Başkanı Peter Schreyer, Tucson ile ilgili olarak, “Yeni kompakt SUV otomobilimiz, Hyundai’nin global başarısı için oldukça önemli bir adım olacak. Çünkü Yeni Tucson, cesur hatlarıyla birlikte son derece atletik bir duruş sergiliyor. Daha sert, daha keskin ve daha iddialı altıgen krom ızgaraya sahip Tucson, heyecan verici bir tasarımla geliyor” dedi.

ÇOK OKUNANLAR