SEKTÖREL › Transit Custom yıl sonuna doğru yola çıkıyor

Transit Custom yıl sonuna doğru yola çıkıyor

19 Nisan 2012 / 02:14 Ford’un ticari araçlarının en yenisi Transit Custom, Birmingham Ticari Araç Fuarı’nda sergilenecek

Transit Custom yıl sonuna doğru yola çıkıyor
Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tourneo Custom konsepti ile minibüs versiyonu tanıtılan Ford’un yeni nesil ticari aracı Transit Custom, Birmingham Ticari Araç Fuarı’nda sergilenmeye hazırlanıyor. Ford’un 2014'e kadar bütün ticari araç ailesini yenileme hedefinde önemli bir adım oluşturan Transit Custom, Kısa ve Orta Şasi Van, Kombi ve Kombi Van versiyonlarına sahip olacak.     

Yeni Transit Custom, 2012 yılı içerisinde Avrupa ve diğer global pazarlarda piyasaya sunulacak. Ford Otosan tarafından geliştirilen ve Gölcük’te üretilecek olan Transit ailesinin en yeni ürününün dünya lansmanının İngiltere gibi ticari araç pazarının lokomotifi olan bir ülkede yapılmasından gurur duyduklarını belirten Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Ford’un tamamen yeni bir segmente giriş yapmasına vesile olan Tourneo Custom konseptinin ardından Transit Custom ürünümüzü de dünya kamuoyu ile paylaşıyoruz. Türk mühendis ve işçilerinin emeğinin geçtiği yeni ürünlerimiz hem Ford Otosan hem de Türkiye’yi gururlandırmaya devam ediyor. 2011 yılını ticari araçta yatırım yılı olarak açıklamıştık ve meyvelerini görmenin ötesinde artık müşterilerimizin beğenisine sunuyor olmaktan mutluyuz. Yeni Transit ailesi ile 46 yıldır olduğu gibi bundan sonra da Ford Otosan, Ford dünyasının ticari araç üssü olmaya devam edecek. Yeni Transit ailesi, müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda geliştirildi ve sahip olduğu teknolojik özelliklerle sınıfının çıtasını yükseltmeye devam ediyor,” dedi.

Transit Custom ilk etapta kısa şasi olarak 4.97 metre ve orta şasi olarak da 5.34 metre uzunluğunda versiyonlar ile sunulacak. Böylece müşteriler kendilerine en uygun yük alanını seçebiliyor olacaklar. 600-1.400 kg arası yük taşıma seçenekleri sunan Transit Custom, mühendislik ve geliştirme yönetimi Ford Otosan Gebze Mühendislik Merkezi tarafından yapılan yeni nesil global Duratorq motorlarla donatılacak. Ford'un ekonomik 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motoru 100 bg, 125 bg ve 155 bg’lik güç seçenekleri sunacak.

Yeni Ford Focus gibi, Transit Custom’da da en yeni nesil Elektronik Denge Programı (ESP) teknolojisi ve Dinamik Tork Kontrolü özelliği bulunuyor. Transit Custom, gelişmiş emniyet kemeri sistemine ilave olarak ön havayastıkları ve ön perde havayastıkları ile koltuklara entegre edilmiş yan havayastığı opsiyonları da sunuyor.
 
Ford Otosan tarafından Kocaeli’nde üretilecek olan Transit ailesinin daha büyük ve daha çok yük taşıyabilen modelleri 2012 yılı içerisinde dünya kamuoyu ile paylaşılmış olacak. Bu modeller Kuzey Amerika da dahil bütün dünyada yaygın olarak satılacak ve ayrıca arkadan itiş özelliğine de sahip olacaklar. Yeni Transit Custom'ın üretimi 2012 ortalarında Ford Otosan Kocaeli fabrikasında başlayacak ve yılın sonlarına doğru da piyasaya sunulmaya başlanacak.
 

ÇOK OKUNANLAR