SEKTÖREL › Toyota’ya insan kaynakları araştırmasında iki ödül birden...

Toyota’ya insan kaynakları araştırmasında iki ödül birden...

12 Mayıs 2015 / 23:20 Japon üretici “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2015” yarışmasında iki ödüle layık görüldü

Toyota’ya insan kaynakları araştırmasında iki ödül birden...

25 yıldır dünyanın 53 ülkesinde faaliyet gösteren ve 16 milyondan fazla çalışanı temsil eden Great Place to Work Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada Türkiye’den 80 firma yer aldı.

Yüksek kurum kültürüne sahip 25 firmanın 30.000’den fazla çalışanının katıldığı araştırmada Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş., otomotiv sektörü içinde listeye giren tek marka oldu. Araştırma sonucunda Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş, 50-500 çalışan kategorisinde Türkiye’deki 18 firma arasına girmeyi başararak “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesinde yer aldı. Yapılan araştırmada ayrıca; Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş çalışanları %92 ile “Bu işyeri çok güvenli” diyerek bir diğer ödül olan Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği Özel Ödülü’nün alınmasında büyük rol oynadı.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, gelen bu başarının, Toyota’nın insana saygı ve sürekli gelişim felsefesinin bir sonucu olduğunu belirterek “Müşterileri tarafından sevilen bir marka olmanın yanında, çalışanları tarafından da takdir edilip güvenli bulunan bir firma olmak mutluluk verici. Aldığımız bu ödüller Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. olarak motivasyonumuzu daha da artırmaktadır” dedi.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR