SEKTÖREL › Toyota'nın “5 Kıta Sürüşü” Avrupa etabında...

Toyota'nın “5 Kıta Sürüşü” Avrupa etabında...

04 Ekim 2017 / 16:53 “Daha iyi otomobiller üretme” hedefiyle yola çıkan Toyota, tüm modellerini en zorlu şartlarda deniyor

Toyota'nın “5 Kıta Sürüşü” Avrupa etabında...

Toyota, Global Vizyonu olan “daha iyi otomobiller üretme” felsefesinin bir parçası olarak  “5 Kıta Sürüşü”nün Avrupa etabına başladı. Geniş çaplı bir Ar-Ge projesi olan 5 Kıta Sürüşü'nün Avrupa ayağı Portekiz'den start aldı. Toyota’nın 7 yılı kapsayan araştırma ve geliştirme projesi, eşsiz ölçeğe sahip bir test olarak dikkat çekiyor. Toyota, bu kapsamlı sürüş ile birlikte otomobillerini bütün kıtalarda, mümkün olan tüm zemin ve hava şartlarında sınıyor.

Dünyanın her bölgesinde, zor koşullardaki sürüşlerle farklı Toyota modellerinin test edilmesini sağlayan 5 Kıta Sürüşleri, 2014'te Avustralya kıtası sürüşleriyle hayata geçti. 2015 ve 2016 yıllarında Latin ve Kuzey Amerika'da yapılan ve toplamda 70 bin kilometreye ulaşan sürüşler, bu yıl otomotiv sanayinin doğduğu yer olan Avrupa'da devam ediyor. Avrupa sürüşleri kapsamında Toyota modellerinden oluşan konvoyun yaz rotası 8 hafta boyunca geçilecek olan 13 bin km'den oluşurken, kış rotası ise 4 hafta sürecek ve toplam 6 bin kilometre olacak.

5 Kıta Sürüşü, bu yıl Avrupa sürüşünün ardından Afrika ve Asya’da devam ederek 2020’de Japonya’da tamamlanacak.

ÇOK OKUNANLAR