SEKTÖREL › Toyota’dan İnteraktif Showroom...

Toyota’dan İnteraktif Showroom...

17 Nisan 2017 / 03:18 Toyota interaktif showroom uygulaması ile sektöründe bir ilki gerçekleştiriyor

Toyota’dan İnteraktif Showroom...

Otomotiv sektöründe yeniliklerin öncü markası Toyota, yine bir ilke imza atarak “dünyanın ilk interaktif showroom’unu” Türkiye’de kullanıma sunuyor. “İnteraktif Showroom” uygulaması ile Toyota showroomuna, bilgisayarlar ya da akıllı telefonların ekranından herhangi bir ücret ödemeden bağlanılabilecek. Böylelikle showroomdaki satış danışmanının gözünden modeller her türlü detayına kadar incelenebilecek. Hololens teknolojisiyle geliştirilen “İnteraktif Showroom” sisteminden yararlanmak için görüntülü görüşme uygulamalarından birini bilgisayarlara veya akıllı telefonlara indirmek yeterli olacak.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Toyota’nın devreye aldığı “interaktif showroom” uygulamasının yeni bir döneme öncülük edeceğini belirterek “Toyota ilklerin markasıdır ve sektöre kazandırdığı birçok ilkler vardır. Bunun en yeni örneği de bizleri çok heyecanlandıran interaktif showroom uygulamamız” dedi.

Bozkurt, yapılan araştırmalarda otomobil satın alma eğiliminde olanların büyük çoğunluğunun ilk olarak dijital kaynakları kullandığına da işaret ederek şunları söyledi;

“Günümüzde en değerli şey zaman. Artık internet üzerinden on-line alışverişler oldukça fazlalaştı. Otomotiv sektörüne baktığımızda da üç beş sene öncesine kadar, otomobil almak isteyenler araştırmalar yapar, bayileri ziyaret eder ve bunun sonrasında karar verirlerdi. Bugün geldiğimiz noktada en çok iki bayi ziyareti yapılıyor.  Bu giderek tek bayi ziyaretine doğru gitmeye başladı. Zamanın çok kıymetli olduğu bu dönemde bilgiler internet üzerinden alınabiliyor. Biz statik bilgiler vermek yerine interaktif bir hizmet sunarak zamandan tasarruf edilmesini sağlamayı amaçladık. Bulundukları yerde Toyota bayisi olmayanlara ya da zamanı efektif kullanmak isteyenlere kendilerini showroom’da hissettirecek yeni bir teknolojiyi devreye alıyoruz. İnteraktif Showroom uygulamamız ile müşterilerimizi bir anlamda sanal ve gerçek dünyada buluşturarak sektörümüzde yeni bir dönemin kapısını açıyoruz.”

Bozkurt dijital dönüşümün ana faktörü bütünsel dijital stratejiler geliştirmek olduğunu da sözlerine ekleyerek şöyle konuştu;

“Dijitalleşme her zaman gündemimizin ilk sıralarında yer alıyor ve Toyota ülkemizin gelişen teknolojiyi en başarılı şekilde uygulayan şirketlerin başında geliyor. Bunun sonucunda da Toyota olarak Accenture Dijitalleşme Endeksi araştırmasına göre dijitalleşmede en başarılı şirket olma başarısını gösterdik. Her zaman teknolojiyi en etkin ve rasyonel bir biçimde uygulayan bir otomotiv markası olarak dijitalleşmenin markamızın algısını pekiştirdiğine de inanıyoruz.

Uygulama nasıl çalışacak?

Toyota müşterileri bu yeni uygulamaya  “toyota.com.tr”  üzerinden interaktif showroom için hazırlanan özel bir sayfadan erişecekler. Bu sayfa üzerinde  interaktif showroom ile ilgili tanıtım videosu ve görseller bulunacak. Sistemi kullanmak isteyenler sayfada bulunan başvuru formunda yer alan hangi tarih ve saat aralığında  görüşmek istediklerini belirterek interaktif görüşme taleplerini iletecekler. Sisteme girilen bu talep, satış danışmanları tarafından kaydedilecek ve istenilen tarih/saatte görüşme, görüntülü ve sesli olarak gerçekleştirilecek.

İnteraktif Showroom uygulaması İstanbul Autoshow ile birlikte müşterilerin kullanımına açık olacak.

ÇOK OKUNANLAR