SEKTÖREL › Toyota'dan güvenlik için sorumlu yaklaşım

Toyota'dan güvenlik için sorumlu yaklaşım

11 Mayıs 2013 / 13:10 Toyota kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, 'Kurumsal Trafik Güvenliği Deklarasyonu’nu imzaladı.

Toyota'dan güvenlik için sorumlu yaklaşım
Toyota kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde trafik güvenliği konusunda sürdürülebilir çözümler ve yaklaşımlar üretme konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı’nın önderliğinde hazırlanan Kurumsal Trafik Güvenliği Deklarasyonu’nu imzaladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın koordinasyonunda ve TÜVTÜRK’ün desteğiyle yürütülen Trafikte Sorumluluk Hareketi ve İçişleri Bakanlığı’nın işbirliğinde hayata geçirilen Trafik Güvenliği Platformu kapsamında Kurumsal Trafik Güvenliği Deklarasyonu’na imza atan Toyota, kurumların trafik güvenliğini artırma konusunda üzerine düşen her türlü sorumluluğu da yerine getireceğini açıkladı. Kamu kurumları, alanlarında her konuda öncü 20'ye yakın özel sektör kuruluşu, üniversiteler, meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerle işbirliği içinde geliştirilen Kurumsal Trafik Güvenliği Deklarasyonu, Türkiye için hala önemli bir sorun olan "Trafik Güvenliği" açısından önem taşımaktadır. Toyota, kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ile bugüne kadar pek çok projede yer alarak bu konudaki kararlılığını da bir kez daha göstermiş oldu.

ÇOK OKUNANLAR