SEKTÖREL › Toyota Auris test sürüşü iPad kazandırıyor

Toyota Auris test sürüşü iPad kazandırıyor

20 Şubat 2013 / 20:00 Toyota, 23-24 Şubat tarihlerindeki 'Auris Test Sürüş Günleri'nde iPad kazanma şansı sunuyor

Toyota Auris test sürüşü iPad kazandırıyor
Türkiye geneline yayılmış tüm Toyota Plazalarda 23-24 Şubat tarihlerinde "Yeni Auris Test Sürüş Günleri ve Hafta Sonu Şenliği" düzenlenecek. Üstelik test sürüşüne katılıp Toyota’nın Facebook sayfasındaki oyunu en kısa sürede bitiren 10 kişiden biri iPad kazanma şansına da sahip oluyor.

23-24 Şubat tarihlerinde Türkiye’de tüm Toyota Plazalarda yapılacak Test Sürüş Günleri ve Hafta Sonu Şenliği etkinliklerinde hem yapılacak test sürüşleri hem de birbirinden eğlenceli etkinliklerle ailenin her ferdinin keyifli bir tatil günü geçirmesi de planlanıyor. Plazalarda ailelerin her bir bireyi için ayrı ayrı etkinlikler düşünülmüş.

Yeni Auris “Dinamik ve Eğlenceli”
Toyota plazalarda test edilebilecek olan yeni Auris, Toyota’nın yeni tasarım anlayışıyla şekillenmiş çekici bir tasarıma sahip. Geliştirilmiş aerodinamik özelliklerinin de etkisiyle yeni Auris’in 1.33 lt benzinli versiyonunda ortalama yakıt tüketimi 5.5 lt’ye, manuel şanzımana sahip 1.6 litrelik seçenekteyse 5.9 lt’ye düşürülmüş. Yeni Auris’in CVT şanzımana sahip 1.6 lt benzinli versiyonundaysa yakıt tüketimi 100 km’de ortalama yüzde 20 oranında azalarak 5.7 lt olarak gerçekleşmiş. Manuel ve MultiMode şanzıman seçenekleri sunan 1.4 D-4D dizel motorlu Auris'in ortalama yakıt tüketimi de 4.2 lt’ye düşürülerek yaklaşık yüzde 10 oranında iyileşme sağlanmış.

ÇOK OKUNANLAR