YENİ MODELLER › Suzuki, makyajlı SX4 S-Cross’u Paris'te gösterdi!

Suzuki, makyajlı SX4 S-Cross’u Paris'te gösterdi!

07 Ekim 2016 / 10:36 Japon üreticinin C-SUV segmenti temsilcisi kapsamlı bir makyaj operasyonu geçirdi

Suzuki, makyajlı SX4 S-Cross’u Paris'te gösterdi!

Suzuki, 2013 yılının son çeyreğinde satışa sunduğu C-segmenti crossover temsilcisi SX4 S-Cross’u kapsamlı bir makyaj operasyonuna soktu. İlk kez satışa sunulmasının üç yıl ardından makyajlanan otomobil, özellikle yeni burun tasarımı ile dikkat çekiyor. Neredeyse tamamen yeni bir ön tasarıma sahip olan crossover, kendine has, daha agresif ön ızgarası ve ön ızgaraya eşlik eden farları ile farkını belli ediyor. Otomobilin yeniden tasarlanan ön tamponu da yenilenen ızgara ve farları tamamlıyor.

Yenilenen SX4 S-Cross’un arka kısmındaki değişikler ön kısma kıyasla daha az belli oluyor. Yeniden tasarlanan stoplara kavuşan otomobil, yerine geçtiği otomobile göre arkadan da daha şık bir görünüm sunuyor. Arka stoplardan gövdenin yan kısımlarına doğru uzanan omuz çizgisi otomobilin kendine has bir karaktere sahip olmasına sahip olurken, plastik gövde korumaları Suzuki’nin yenilenen modelinin maceracı kimliğini ortaya koyuyor.

İç mekanda yeni, dokunmatik ekrana sahip infotainment sistemi ve yeni vites topuzu ile daha rafine bir hava yakalayan SX4 S-Cross’un kaputunun altında ise Japon üreticinin tamamen yeni motorları yer alıyor. Suzuki’nin 111 bg güç ve 170 Nm tork üreten 1-litre hacimli üç silindirli turbo benzinli motoru yeni baz motor seçeneği olarak öne çıkarken, daha güçlü bir motor arayan müşteriler, 140 bg güç ve 220 Nm tork üreten 1.4-litre hacimli dört silindirli turbo benzinli üniteyi tercih edebiliyor. 120 bg güç ve 320 Nm tork üreten 1.6-litre hacimli turbo dizel motor ise Suzuki SX4 S-Cross’un tek dizel motor seçeneği olarak öne çıkıyor. Suzuki, yeni SX4 S-Cross’u standart olarak önden çekişli olarak sunarken, markanın ALLGRIP dört tekerlekten çekiş sistemi SZ-T ve SZ5 modellerinin tamamında standart olarak sunuluyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR