SEKTÖREL › Subaru'nun iki modeline ödül!

Subaru'nun iki modeline ödül!

22 Eylül 2012 / 02:59 Car Guide Kanada’nın '2013’te Satın Alınacak En İyi Otomobiller Listesi'nde Subaru’nun iki farklı modeli ilk sırada yer aldı

Subaru'nun iki modeline ödül!
Kanada’nın en prestijli otomobil yayını olarak kabul edilen Car Guide, 2013 yılında satın alınabilecek “en iyi otomobilleri” seçti. 2013 Subaru Outback, 50 bin dolar altındaki crossover araçlar kategorisinde 16 rakibini geride bırakarak birinci sıraya yerleşirken; BRZ ise ‘Yılın En İyi Yeni Modeli” seçildi.

Subaru BRZ, standart navigasyon gibi birçok özelliği bir arada sunmasının yanı sıra düşük ağırlık merkezi, hafif yapısı ve hassas yol tutuşu ile ön plan çıkıyor. Makyajlı 2013 model Outback ise; sürekli simetrik dört çeker sistemi ve yeni sürücü destek sistemi EyeSight ile dikkat çekiyor.

Kanadalı otomobil severlerin ilgiyle takip ettiği ve her yıl en az 95 bin adet basılan Car Guide dergisi, 47 yıldır Kanada’nın Quebec kentinde yayınlanıyor. Referans alınabilecek teknik yazıları ve tarafsız test sürüşleri ile tanınan dergi, okuyucularını daha iyi bilgilendirmek amacıyla otomobillere çeşitli kategorilerde ödüller veriyor. Bir otomobilin “Satın Alınacak”  kategorisinde yer alması için fiyat, tarz, yakıt tüketimi, konfor, performans, bakım maliyeti, günlük kullanım özellikleri ve ikinci el satış piyasası gibi pek çok alandaki kriterden geçmesi gerekiyor. Kategorilerin liderlerinin belirlenmesi için bağımsız değerlendirmenin ardından ortak bir sonuca varılıyor.
 
 

ÇOK OKUNANLAR