YENİ MODELLER › Subaru WRX Concept

Subaru WRX Concept

29 Mart 2013 / 23:48 Subaru'nun bu çok özel konsepti, gelecek nesil Impreza WRX hakkında önemli ipuçları taşıyor

Subaru WRX Concept
Subaru, New York Otomobil Fuarı'nda çok özel bir konsept sergiledi. Subaru'yu geçmişte ralli parkurlarında başarıdan başarıya koşturan Impreza'nın yeni nesli hakkında ipuçları taşıyan bu konsept, WRX geleneklerine göndermeler yapan bir tasarım diline sahip. Efsanevi "WR Blue Pearl III" rengi ve "Floresan Sarı" detaylar konseptin gerçek bir WRX olduğunu ispat eden unsurların başında geliyor. Floresan Sarı detaylar, ön ızgara üzerindeki WRX rozeti, fren kaliperleri ve egzoz çıkışlarında yer alıyor.

Yeni şahin gözü far tasarımına sahip olan WRX konsepti, alçak bir gövde tasarımı sunuyor. Otomobilin motor kaputundaki büyük hava girişi de WRX’in geleneksel detaylarından bir başkası. Bagaj kapağına entegre zarif bir spoylere sahip olan WRX konseptin arkasındaki en kışkırtıcı tasarım detayıysa dörtlü egzoz çıkışı ve difüzör olarak öne çıkıyor. 245/40 ZR20 ebadında özel tasarım Dunlop lastiklerle donatılan konsept 4520 mm uzunluğa, 1890 mm genişliğe ve 1390 mm yüksekliğe sahip. Aracın dingil mesafesiyse 2760 mm olarak veriliyor.

WRX konseptinin motor ve şanzıman detaylarıysa henüz açıklanmış değil. Ancak otomobilin, tıpkı daha önceki hızlı Impreza'lar gibi turbo beslemeli güçlü bir motorla sunulacağını söylemek yanlış olmaz.

ÇOK OKUNANLAR