YENİ MODELLER › Subaru Impreza STi CS400

Subaru Impreza STi CS400

03 Şubat 2011 / 22:07 Impreza STi, Cosworth'ün profesyonel dokunuşuyla CS400 adını aldı ve 400 beygirlik bir güce ulaştı

Subaru Impreza STi CS400
California temelli Cosworth, sadece 75 adetle sınırlı çok özel bir Impreza yarattı. Turbo şarjlı motor konusunda derin bir tecrübeye sahip olan firma, STi'ın 2.5 litrelik motorunu 400 bg güce ulaştırdı. Bu rakam, otomobilin neden Impreza STi CS400 olarak adlandırıldığını açıklamaya yetiyor. Artan güç sayesinde aracın 0-100 km/s performansının orjinal STi'a göre 1.5 saniye düşürüldüğü ve STi CS400'ün 100 km/s hıza çıkmak için sadece 3.7 saniyeye ihtiyaç duyduğu söyleniyor. Garrett tarafından özel olarak üretilen bir turboya sahip olan STi CS400'ün egzoz sistemi de orjinal modelden daha farklı. Bunun yanında motorda da dayanıklılığı arttırmaya yönelik değişiklikler bulunuyor. Cosworth tarafından geliştirilen pistonlara ve kollara sahip olan aracın silindir kapak contası ve yağ pompası da yenilenmiş.

Cosworth, STi'ın sadece motorunu değil yürüyen aksamını da elden geçirmiş. Eibach yaylar ve Bilstein amortisörlerle 10 mm alçalan aracın arka tekerleklerinin iz genişliğiyse 10 mm arttırılmış. 335 mm'lik fren diskleri ve güçlendirilmiş kaliperler yürüyendeki diğer değişiklikler.

Gümüş, kırmızı ve füme gövde renklerine sahip olan Impreza STi CS400'ün görüntüsü, karartılmış camlar, yeni ön ızgara ve yeni amblemler dışında standart STi'dan çok farklı değil. Cosworth logolu koltuklar ve piano black ön konsol kaplamasıysa kabindeki en dikkat çekici detaylar.

ÇOK OKUNANLAR