MOTORSPORLARI › Skoda'nın rallideki hedefi şampiyonluk!

Skoda'nın rallideki hedefi şampiyonluk!

31 Mart 2012 / 20:42 Yüce Auto Skoda, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda Pegasus Racing'e destek olacak

Skoda'nın rallideki hedefi şampiyonluk!
İlk defa geçtiğimiz yıl tek otomobille Burak Çukurova’ya destek olan Yüce Auto Skoda 2012 yılında hem hedeflerini hem araç sayısını genişletiyor. 2012 senesinde PEGASUS Racing’e destek olma kararı alan Yüce Auto Skoda, Türkiye Ralli Şampiyonası'nda 2 ekiple parkurların en hızlısı olmaya çalışacak. Bu ekiplerden biri 3 kez Avrupa Ralli Şampiyonu olan ve dünyada çok önemli bir yeri olan Luca Rossetti-Matteo Chiarcossi, bir diğer ekip ise Türkiye’nin en hızlı ve istikrarlı pilotlarından Burak Çukurova-Ünal Tezel olacak. Yüce Auto Skoda’nın desteklediği PEGASUS Racing’te her iki pilot da Fabia S2000 ile etaplardaki yerlerini alacaklar.

Avrupa Ralli Şampiyonu Luca Rossetti, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Pegasus Racing takımında Skoda Türkiye Distribütörü Yüce Auto desteği ile start alacak. Sezonun ilk yarışı olan asfalt zeminde koşulacak olan Ege Rallisinde 7-8 Nisan tarihlerinde mücadele edecek olan Luca Rossetti “Türkiye Ralli Şampiyonası’nda Skoda Fabia S2000 ile start alacağım için çok heyecanlıyım. Benim için farklı bir mücadelenin başlangıcı olacak. İtalyan bir pilot olarak Yüce Auto Skoda’nın takımımıza desteğini görmek çok mutluluk verici.” dedi.

Pegasus Racing pilotu olan Çukurova, “Bu yıl Pegasus Racing’ten gelen yarışma teklifi karşısında Yüce Auto Skoda’da Pegasus takımına destek olunca gerçekten çok mutlu oldum. 2012 senesi Türkiye Ralli Şampiyonası’nın tarihinde rekabetin yüksek olduğu zor bir sezon olacak. Toplamda 8 adet S2000 otomobilin yer aldığı bir şampiyonada Fabia S2000 ile tüm zorlukların üstesinden gelerek takımım Pegasus’a ilk Türkiye Şampiyonluğunu yaşatabilmek ve geçen sene bana emek veren ve spora dahil olan Yüce Auto Skoda’ya da ikincilikten sonra birinciliği yaşatabilmektir” açıklamasında bulundu.

ÇOK OKUNANLAR