MOTORSPORLARI › Skoda'dan parkurlarda başarılı sonuçlar

Skoda'dan parkurlarda başarılı sonuçlar

25 Nisan 2012 / 01:10 Haftasonu iki farklı rallide start alan Skoda, her iki yarışta da üstün bir performans sergiledi

Skoda'dan parkurlarda başarılı sonuçlar
Skoda Motorsporları, 20-21 Nisan 2012 tarihleri arasında aynı anda 2 farklı yarışta start alırken, Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşen ulusal rallide Kopecky 15 etabın 14’ünü birinci sırada tamamlayarak birincilik kürsüsünde yer almaya hak kazandı. Kopecky ve Dresler ikilisi, böylece Çek Cumhuriyeti’nde bu yıl gerçekleşen üçüncü yarışı da kazanmış oldu.

Yarış sonrası açıklama yapan Kopecky “Performansımız bizi çok tatmin etti. Fabia S2000 ile 3 rallide 3 zafer elde ettik. Skoda’nın anavatanı Çek Cumhuriyeti’nde yarış severlerin önünde bu zaferi kazanmak duygusal anlar yaşamamıza da neden oldu” dedi.  

Aynı anda İtalya Miglia’da yapılan Avrupa Ralli Şampiyonası etabında ise Hanninen, değişken hava şartları ve sık virajlarla dolu yarışı 4. sırada tamamladı. Hanninen/ Markkula ikilisi Avrupa Şampiyonasının 2'nci yarışı olan Miglia’da ilk gün yarışlarını 3. sırada tamamlamıştı. Yarış sonrası ev sahibi takımın en yüksek puanı aldığını hatırlatan Hanninen  “Miglia’da ilk kez start aldım. Kolay olmayan bir yarıştı. Ancak bahane bulmak istemiyorum. İyi bir test sürüşü yapmıştık. Yarış esnasında ikinci etapta yaşanan bir anlık hata nedeniyle podyumu kaçırdık. Çok üzgünüm” dedi.

Skoda Motorsporları Fabrika takımı Başkanı Michal Hrabánek, "İki paralel yarıştan başarıyla ayrıldık. Tüm ekip üyelerine özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür ederim. İtalya rallisi bize yerel şartların spesifik olduğunu ve yüksek bir rekabet yaşandığını gösterdi. Biz iki yarışta da özel Fabia S2000’in podyumda yer almasını isterdik ancak genel klasmanlarda ilk sırada yer almamızdan dolayı çok mutluyuz” açıklamasında bulundu.

ÇOK OKUNANLAR