SEKTÖREL › Skoda, Tour de France'a desteğe devam ediyor

Skoda, Tour de France'a desteğe devam ediyor

09 Temmuz 2016 / 17:10 Skoda, dünyaca ünlü bisiklet organizasyonu Tour de France yarışına destek vermeye devam ediyor

Skoda, Tour de France'a desteğe devam ediyor

Markanın kurucuları Laurin & Klement, 121 yıl önce bisiklet üretmeye başlamıştı ve Skoda bugün de bisiklete büyük bir önem veriyor. Markanın bisiklet sponsorluklarının en dikkat çekici olanı dünyanın en zorlu ve en ünlü bisiklet yarışı Tour de France, aynı zamanda tüm dünyadan birçok izleyiciyi de kendisine çekmeyi başarıyor.

Skoda markası 2004 yılından beri Tour de France’a hem resmi hem de resmi araç sponsoru olmaya devam ediyor. 2016 yarışı ise, Skoda’nın organizasyonu desteklemesinin 13. yılı oldu.

Markanın ürün yelpazesinin en üstünde yer alan Skoda Superb modeli, Tur boyunca Paris’e giden bisikletçileri destekleyecek.  Skoda dünyanın en ünlü organizasyonuna 250 araç gönderdi. Ayrıca organizasyonun kalbinde yer alan Skoda, Kırmızı Otomobil olarak adlandırılan Superb ile en önde yer alıyor. Bununla birlikte Skoda bir kez daha en hızlı bisikletçiye verilen Yeşil Mayo’nun da sponsoru olmaya devam ediyor.

24 Temmuz’a kadar devam edecek, 103. Tour de France yarışında bisikletçiler 21 etap boyunca 3519 km kat edecekler. Skoda ise 250 aracıyla 2.8 milyon kilometre yol yapacak. 2004’ten beri sponsor olan Skoda ise toplamda Tour de France’da 30 milyonun üzerinde yol tamamlamış olacak.

ÇOK OKUNANLAR