MOTORSPORLARI › Skoda, Red Bull ile S-WRC'ye giriyor

Skoda, Red Bull ile S-WRC'ye giriyor

03 Şubat 2011 / 00:02 Red Bull ile işbirliği yapan Skoda önümüzdeki yıl Dünya Ralli Şampiyonası'nda boy gösterecek

Skoda, Red Bull ile S-WRC'ye giriyor

Geride bıraktığımız sezon Kıtalararası Ralli Şampiyonası'nı kazanan Skoda, önümüzdeki yıl önemli bir adım daha atarak Dünya Ralli Şampiyonası'na katılacak. Red Bull ile Skoda arasındaki işbirliğiyle Red Bull Skoda adında yeni bir takım yaratılacak ve geçen yılın IRC şampiyonları Juho Hänninen-Mikko Markkula'ya ikinci ekip olarak Hermann Gassner jr.-Katharina Wüstenhagen katılacak. Skoda takımı bu iki ekiple 2011'de Dünya Ralli Şampiyonası'nın S-WRC klasmanında başarı kovalayacak. 

Skoda Motorsporları Başkanı Michal Hrabánek, Red Bull ile beraber Fabia Super 2000 projesinde ileriye dönük büyümeye katkı sağlayabileceklerini belirterek 'Red Bull bugünün spor sahnesindeki bulunabilecek en güçlü ortaklardan biridir. Red Bull ile beraber, 9 kez Avusturya Rallisi Şampiyonu olan ve sattığımız ilk Fabia Super 2000 aracını satın alan Raimund Baumschlager'in ekibi BRR'nin varlığı bize büyük destek olacaktır. Bu da bizim için en üst düzeyde profesyonel yaklaşımın bir garantisidir' dedi.Geride bıraktığımız sezon Kıtalararası Ralli Şampiyonası'nı kazanan Skoda, önümüzdeki yıl önemli bir adım daha atarak Dünya Ralli Şampiyonası'na katılacak. Red Bull ile Skoda arasındaki işbirliğiyle Red Bull Skoda adında yeni bir takım yaratılacak ve geçen yılın IRC şampiyonları Juho Hänninen-Mikko Markkula'ya ikinci ekip olarak Hermann Gassner jr.-Katharina Wüstenhagen katılacak. Skoda takımı bu iki ekiple 2011'de Dünya Ralli Şampiyonası'nın S-WRC klasmanında başarı kovalayacak. 

Skoda Motorsporları Başkanı Michal Hrabánek, Red Bull ile beraber Fabia Super 2000 projesinde ileriye dönük büyümeye katkı sağlayabileceklerini belirterek 'Red Bull bugünün spor sahnesindeki bulunabilecek en güçlü ortaklardan biridir. Red Bull ile beraber, 9 kez Avusturya Rallisi Şampiyonu olan ve sattığımız ilk Fabia Super 2000 aracını satın alan Raimund Baumschlager'in ekibi BRR'nin varlığı bize büyük destek olacaktır. Bu da bizim için en üst düzeyde profesyonel yaklaşımın bir garantisidir' dedi.

ÇOK OKUNANLAR