SEKTÖREL › Skoda Rapid'in tasarımına ödül geldi

Skoda Rapid'in tasarımına ödül geldi

28 Mart 2013 / 18:51 Rapid, dünyanın önde gelen tasarım ödüllerinden biri olan 'Red Dot' ödülüne layık görüldü

Skoda Rapid'in tasarımına ödül geldi
Yeni Octavia'nın aldığı “Yılın En İyi Dizaynı“ ödülünün ardından bir tasarım ödülü de Skoda'nın ülkemizde de satılmakta olan Rapid modeline verildi. “Red dot“ tasarım ödülünü kazanan Rapid, her yıl düzenlenen bu yarışmada ödül alan 6'ncı Skoda modeli oldu. Ödül töreni 1 Temmuz tarihinde Almanya'nın Essen kentinde düzenlenecek

37 kişiden oluşan “red dot“ jürisi her yıl otomobillerin birçok özelliğini bir arada test ederek puanlamayı gerçekleştiriyor. Otomobiller dış tasarımı ile birlikte, kalite, kullanışlılık, ergonomi, çevreye gösterdiği özen gibi birçok açıdan değerlendirmeye tabi tutuluyor.

Skoda Auto'nun Tasarım Bölümü Başkanı Jozef Kaban, Skoda'nın tasarım takımının bu ödülden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek “Skoda'nın yeni tasarım anlayışını ortaya koymak için çok sıkı bir çalışma sergiledik, Rapid de bizim yeni tasarım anlayışına sahip ilk modelimiz. Bu ödül bizim sıkı çalışmamızın bir karşılığı olmuştur.“ dedi.

Octavia'ya bir ödül daha
Skoda Rapid'in yanı sıra yarışmanın jürisi bir diğer Skoda modelini daha ödüle layık gördü. Yeni Octavia, “red dot“ seçmelerinde “Mansiyon Ödülü“nü aldı. Bu, Skoda Octavia'nın “Otomobil Tasarımı & Stili“ Dergisi'nin düzenlediği yarışmada aldığı “Yılın En İyi Tasarımı“ ödülünden sonra aldığı ikinci ödül oldu.

ÇOK OKUNANLAR