YENİ MODELLER › Skoda Octavia makyajlandı!

Skoda Octavia makyajlandı!

30 Ekim 2016 / 16:25 Skoda'nın en çok satan modeli artık yeni bir ön tasarıma sahip

Skoda Octavia makyajlandı!

Skoda’nın en çok satan modeli Octavia makyaj operasyonu ile birlikte yenilendi. Makyaj operasyonu ile birlikte yeni bir ön tasarıma, elden geçirilmiş arka tampon ile stoplara ve iyileştirilmiş bir iç mekana kavuşan otomobilin özellikle ön kısmı çift parçalı farları ile oldukça farklı görünüyor. Skoda yetkilileri yenilenen Octavia’nın tamamen LED farlarının altını çizerken, biz otomobilin far tasarımının Skoda tutkunlarını yeni tasarımı beğenenler ve beğenmeyenler olarak ikiye ayırabileceğini tahmin ediyoruz.

Büyüklükleri 16 inç ile 18 inç arasında değişen yeni tasarımlı jantlar bir yana bırakılırsa, yenilenen Skoda Octavia’nın gövdesinin yan ve arka kısımlarının tasarım açısından çok büyük değişikliklere sahip olmadığı söylenebilir, ancak otomobilin iç mekanında yer alan yeni kapasitif dokunmatik ekranlar artık daha hafif dokunmalara tepki veriyor ve bu durum kalite hissinin artmasına yardımcı oluyor.

Çek üretici yenilediği beğenilen modelinin kaputunun altında da çok büyük değişikliklere yer vermiyor. Güçleri 84 bg ile 184 bg, hacimleri ise 1-litre ile 2-litre arasında değişen Volkswagen Grubu’nun tanıdık TSI turbo benzinli ve TDI turbo dizel motor seçeneklerine sahip olmaya devam eden otomobil, ayrıca ağabeyi Superb’in bazı teknolojik ve güvenlik donanımlarını da ödünç alıyor.

Skoda, makyajlı Octavia’nın satışına içinde bulunduğumuz yılın sonuna doğru başlayacağını açıklıyor. Otomobillerin teslim tarihi ise 2017 yılının başı olarak duyuruluyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR