MOTORSPORLARI › Skoda Kanarya Adaları'nda yine lider!

Skoda Kanarya Adaları'nda yine lider!

26 Mart 2013 / 16:34 Skoda Takımıi Kanarya Adaları'ndaki yarışta üst üste 4'üncü birinciliğini elde etti

Skoda Kanarya Adaları'nda yine lider!
Avrupa Ralli Şampiyonası'nın Kanarya Adaları'ndaki ayağını Skoda Takımı'ndan Jan Kopecky bir kez daha ilk sırada tamamladı. Kanarya Adaları'ndaki yarışlarda son 4 yıldır birinciliği kimseye kaptırmayan Skoda Takımı, yine bir zafere imza atarken, Jan Kopecky de üst üste 3'üncü kez podyumun zirvesinde yer almayı başardı. Jan Kopecky ve Pavel Dresler'in birinci olduğu yarışla birlikte Skoda Motor Sporları Takımı, Avrupa Ralli Şampiyonası takımlar sıralamasında ilk sıraya yerleşti.
 
Skoda Motor Sporları Takımının başarılı pilotu Jan Kopecky, Las Palmas parkurunun pilotlar tarafından çok sevilen etaplardan oluştuğunu belirtiyor. Kopecky, yerel halkın ralliye büyük ilgi göstermesinin de kendilerini olumlu anlamda motive ettiğini kaydederek "Skoda'nın 4, bizim de üst üste 3'üncü kez bu yarışı başarıyla tamamlamamız bir tesadüf değil, mükemmel bir sonuç. Pavel ile birlikte aracı bu yarışa çok iyi hazırladıkları için tüm ekibe teşekkür ediyoruz" dedi.

Skoda Motor Sporları Takımı Menajeri Pavel Hortek, Kopecky ve Dresler'in takım taktiğine uygun olarak yarıştığını belirterek "Fabia Super 2000 ile yarışan ve zirvede olması gereken ekip yarışı kazandı. Gerek otomobil gerekse de pilotlarımız mükemmel bir performans gösterdiler" şeklinde konuştu. Avrupa Ralli Şampiyona'nın dördüncü ayağı 25-27 Nisan 2013 tarihleri arasında Azor Adaları'nın en büyüğü olan Sao Miguel Adası'nda yapılacak.

ÇOK OKUNANLAR