MOTORSPORLARI › Skoda İrlanda'da tam kadro başarı hedefliyor

Skoda İrlanda'da tam kadro başarı hedefliyor

05 Nisan 2012 / 18:14 IRC şampiyonası takviminde ilk kez yer alacak olan İrlanda Rallisi'ne Skoda takımı eksiksiz katılıyor

Skoda İrlanda'da tam kadro başarı hedefliyor
Skoda motorsporları takımı pilot ve co-pilotları Kopecky&Dresler ile Hanninen&Markkula, İrlanda’da Azorlar ve Kanarya Adaları yarışlarında kazandıkları başarıyı devam ettirmek istiyor.

Skoda Pilotu Jan Kopecky İrlanda yarışlarının bilinmeyenlerle dolu olduğunu belirterek “Rota tamamen engebeli, dar ve çok kaygan asfalttan oluşuyor. Ancak biz yine de Skoda’nın üreticiler kategorisinde puanlar kazanarak her zamanki başarılı performansımızı devam ettirebilmek için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Juho Hanninen ise, İrlanda rallisinin kendisinin prömiyeri olacağını ve bugüne kadar yer aldığı en zor asfalt rallilerinden biri olduğunu söylerken sözlerine şöyle devam etti; “Yağmur yağması durumunda çok zorlu olacağına inandığım asfalt parkur, bilinenin dışında farklı bir tarzda. Ancak biz başarı için elimizden geleni yapacağız”

Armagh ve Belfast çevresinde gerçekleşecek olan İrlanda rallisi, 222 km’lik 15 etaptan oluşuyor. Cuma günü etabında gece yarışlarının da yer alacağı rallinin katılımcılar arasında Skoda Auto Almanya takımından Sepp Wiegand ve Fabia Super 2000 ile İrlandalı Skoda distribütörü tarafından desteklenen Robert Barrable’da yer alacak.

ÇOK OKUNANLAR