MOTORSPORLARI › Skoda aynı anda iki yarışta boy gösterecek!

Skoda aynı anda iki yarışta boy gösterecek!

19 Nisan 2012 / 02:22 Skoda Motorsporları, hem Mille Miglia Rallisi'nde hem de Çek Cumhuriyeti'ndeki Sumava Rallisi'nde yarışacak

Skoda aynı anda iki yarışta boy gösterecek!
Skoda Motorsporları Fabrika takımı eş zamanlı olarak aynı anda 2 farklı rallide kürsü için mücadele edecek. Juho Hanninen-Mikko Markkula ikilisi İtalya’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Ralli Şampiyonası'nın 2. ayağı olan İtalya Mille Miglia yarışında, Jan Kopecky-Pavel Dresler ikilisiyse Çek Cumhuriyeti Ralli Şampiyonası'nın 3. ayağı olan Sumava yarışlarında zirve için yarışacak.

Juho Hanninen İrlanda’da kazandıkları zaferden sonra Mille Miglia rallisi için daha optimist düşündüğünü belirterek “İtalya’da en iyi dereceyi yapmak istiyoruz. Bizim için yeni bir deneyim olacak. Ev sahibi takımların bu yarış için özel hazırlandıklarını ve çok hızlı olmak istediklerini biliyoruz. Ancak biz de en az onlar kadar hızlı olacağız” dedi.

Çek Cumhuriyeti Şampiyonası'nın ilk 2 ayağında birincilik kürsüsünde yer alan Jan Kopecky ise çok iyi bir performans sergilemek arzusunda olduğunu söylerken, sözlerine şöyle devam etti; “Sumava Rallisi'ne en son 7 yıl önce katılmıştım. Hatıralarım canlandı. Yabancı olmadığımız, bizim için bilinen bir parkur. Skoda’dan çok büyük destek alıyoruz. Kendi evimizde zirveye çıkmak istiyoruz”

Eş zamanlı başlayıp, aynı anda tamamlanması planlanan Mille Miglia Rallisi 15 etapta toplam 257 kilometreden, Sumava Rallisi ise 15 etap ve 176 kilometreden oluşuyor.

ÇOK OKUNANLAR