SEKTÖREL › Sınıfının en çok satan aracı Ford B-MAX

Sınıfının en çok satan aracı Ford B-MAX

19 Haziran 2013 / 20:41 19 Avrupa ülkesinde yüzde 15,3 pazar payı ile liderliğe ulaşan B-MAX, Türkiye’deyse segmentinden yüzde 46'lık pay aldı

Sınıfının en çok satan aracı Ford B-MAX
Polk verilerine göre, Ford B-MAX, yılın ilk çeyreğinde 19 Avrupa ülkesini kapsayan %15,3’lük pazar payı ile sınıfında lider konuma yükseldi.  B-MAX Türkiye’de de Mayıs ayı sonu itibariyle yüzde 46’lık pazar payıyla sınıfının en çok satan aracı oldu. Tüketicilerin yarıdan fazlası B-MAX’in yüksek donanımlı Titanium modelini tercih ederken, Türkiye pazarında özellikle benzinli otomatik ve dizel modellere ilgi oldu.
 
B-MAX ürün gamında sunulan; araç içerisinde sesli komutlarla bir çok sistemi kumanda etmeyi sağlayan, cep telefonuna gelen SMSleri okuyan ve kaza durumunda 112 acil yardım birimlerini lokal dilde otomatik olarak arayan Ford SYNC sistemi ile birlikte 2012 & 2013’de üst üste yılın motoru ödüllü 1.0 litre EcoBoost benzinli motor kullanıcıların tercihlerinde önemli pay aldı.

EuroNCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan Ford B-MAX, bulunduğu sınıfta EuroNCAP Advanced ödüllü “Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi”ni sunan ilk araç olma özelliğine de sahip.

Yeni Ford B-MAX’in benzinli motor gamında 90 bg güce sahip 1.4 litre ve 105 bg güç üreten 1.6 litre Duratec motorlar ile ödüllü 1.0 litre EcoBoost (120 bg) motor yer alıyor. B-MAX’te dizel motor olarak ise 95 bg güç sunan 1.6 litre TDCi ve 75 bg’lik 1.5 litre TDCi motorlara yer verilmiş. 1.6 litrelik motor, 6 ileri otomatik Powershift şanzıman ile sunulurken diğer motor seçeneklerindeyse 5 ileri manuel vites görev yapıyor

ÇOK OKUNANLAR